Tallinna reisisadama piirkonnas muutub liikluskorraldus

Reidi tee ehitus

FOTO: Madis Sinivee/Eesti Meedia/Scanpix Baltics

Tallinnas muutub seoses Reidi tee ehitamisega alates neljapäevast liikluskorraldus Petrooleumi tänaval ja 25. märtsist muutub liikluskorraldus Ahtri tänava ristmikul. 

Samal ajal, kui Petrooleumi tänaval avatakse lõigus Tuukri tänavast Reisisadama D-terminalini liiklusele 2+1 sõidurada, millest üks suundub sadamasse ning kaks rida sadamast välja, suletakse Uus-Sadama tänav Reidi teest kuni Tuukri tänavani. Kohalikele elanikele on tagatud juurdepääs Uus-Sadama kinnistutele Tuukri tänava kaudu. Samuti tagatakse jalakäijatele liikumisvõimalus mööda Uus-Sadama tänavat.

Torustike ja tunnelkollektori rajamiseks suletakse alates 25. märtsist osaliselt Ahtri tänav ristmik. Väljapääs sadama poolt Jõe tänavale ja parempööre Mere puiestee suunas läheb kinni, ajutiselt saab väljapääsuna kasutada Lootsi põiktänavat. Tagatud on nii parempöörde kui ka vasakpöörde võimalus Tuukri tänavale. 

Samuti on võimalik sadamast välja sõita Petrooleumi tänava kaudu D-terminali eest. Sadamast on võimalik sõita piki Jõe tänavat Narva maanteele või Pronksi tänavale, väljudes kas Petrooleumi tänava kaudu ning sõites Narva maanteele või tehes Lootsi põiktänavalt parempöörde Tuukri tänavale või ka tehes tagasipöörde pärast Ahtri ristmikku või Mere puiesteel. 

Tööd Ahtri tänava ristmiku piirkonnas toimuvad läbi eeloleva kevade ja suve ning toovad liikluskorralduses kaasa täiendavaid muudatusi. Eelkirjeldatud liikluskorraldus jääb kehtima maikuu lõpuni.

Alates 25. märtsist suletakse Pirita poolt kesklinna suunas liiklejatele vasakpöörde võimalus Narva maantee suunas. Ajavahemikul 25. märtsist kuni 1. aprillini ehitatakse olemasolevad liiklussaared ümber kuna antud alad on vajalikud liikluse ümberkorralduseks.

Alates 1. aprillist suletakse ka parempööre Narva maanteelt Pirita suunas. Sõites kesklinnast Narva maanteele või Narva maanteelt kesklinna suunas on kasutuses mõlemas suunas üks sõidurada.

Terve ehitusperioodi jooksul on Pirita tee ja kesklinna vahelisel suunal tagatud 2+2 liiklus. Piritalt linna suunduv parempoolne sõidurada on vabavoolne ehk et see ei ole mõjutatud liiklusfooridest, välja arvatud ülekäiguraja foor Hiina saatkonna ees.

Liiklejad, kes soovivad saada Piritalt Tallinna Lauluväljaku piirkonda ning vastupidi, peavad ümbersõiduteena kasutama Rummu teed ja Kose teed.

Kõigil liiklejail palutakse hoolikalt järgida liikluskorraldusvahendite nõudeid.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles