Kohus jättis kuritegeliku ühenduse väidetava juhi Okunevi vahi alla

Kinnipidamiskoht.

FOTO: TAIRO LUTTER / EESTI MEEDIA/SCANPIX BALTICS

Tallinna ringkonnakohus ei vabastanud esmaspäeval vahi alt kuritegeliku ühenduse loomises ja juhtimises kahtlustatavat Gennadi Okunevi.

Ringkonnakohus ei nõustunud kaitsja Aadu Lubergi määruskaebusega ja jättis 21. veebruaril vahistatud Okunevi (64) vahi alla, ütles kohtu pressiesindaja Anneli Vilu BNSile.

«Ringkonnakohus nõustus maakohtu põhjendustega. Kaitsja seisukohaga teo aegumisest ringkonnakohus ei nõustunud,» märkis ta.

Samas rahuldas kohus osaliselt Lubergi taotluse Okunevi vara arestimise osas ja vabastas aresti alt tema Toyota Land Cruiseri.

«Määrus tühistati osaliselt, kuna kohtule esitatud taotlus uurimisasutuse poolt ei olnud selle osas selgelt sisustatud,» tõdes Vilu.

Keskkriminaalpolitsei pidas väljapressimises ja niinimetatud Okunevi kuritegelikku ühendusse kuulumises kahtlustatavana 19. veebruaril kinni ka tuntud võlaküti Lembitu Kitti (60), kes kaks päeva hiljem vahistati. Eelmisel nädalal jättis ringkonnakohus ta vahi alla.

Kitt eitab kategooriliselt kuulumist kuritegelikku ühendusse ning seostab tema kahtlustamist väljapressimistes võlgnike katsetega oma võlgade tasumisest pääseda.

Uurimisandmetel tegelesid kuritegeliku ühenduse liikmed narkoäri, väljapressimiste ja vägivallakuritegudega. Uurijad on veendunud, et vaatamata aegade jooksul vahetunud liikmetele on selle juhiks juba alates 1990ndatest aastatest Gennadi Okunev. Kahtlusaluseid on vähemalt 10.

Kahtlustuse kohaselt kuulus Kitt sellesse ühendusse alates 2013. aastast ja allus otseselt Okunevile. Uurijate hinnangul tegeles Kitt võlgade väljanõudmisega just selle ühenduse huvides.

Samas kriminaalasjas on saanud kahtlustuse väljapressimistes kuritegelikes ringkondades tuntud ning hiljem ka maalikunstnikuna tähelepanu pälvinud Nikolai Bleskov.

BNS-ile teadaolevalt kahtlustavad uurijad Kitti ja Bleskovi kolme mehe suhtes toime pandud väljapressimistes, kusjuures võlgnikud on ka ise meedias tähelepanu saanud.

Tagasi üles