L, 3.12.2022

Tallinn omandab Skoone bastioni naaberkinnistu eelisostuõigusega

Uwe Gnadenteich
, reporter
Tallinn omandab Skoone bastioni naaberkinnistu eelisostuõigusega
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Suurtüki 12 krundil asuvad 19. sajandil ehitatud pumbamaja ja 20. sajandi alguses rajatud töökojahoone, mille krundi omanik peab taastama.
Suurtüki 12 krundil asuvad 19. sajandil ehitatud pumbamaja ja 20. sajandi alguses rajatud töökojahoone, mille krundi omanik peab taastama. Foto: Tairo Lutter

Eesti Raudtee teatas ülemöödunud nädalal, et leidis enampakkumisel ostja Suurtüki 12 kinnistule, kuid esmaspäeval selgus, et kinnistu omandab eelisostuõigust kasutades hoopis Tallinna linn.

Tallinna abilinnapea Andrei Novikov ütles ERR-ile, et linn otsustas kasutada oma eelisostuõigust ja nüüd alustavad nad Eesti Raudteega läbirääkimisi, et juriidilised nüansid selle õiguse kasutamiseks paika panna.

«Ühelt poolt on meil tarvis ostu jaoks Tallinna linnavolikogu heakskiitu ja teisalt tuleb välja selgitada, kuidas see mehhanism raudtee vaatepunktist toimib,» selgitas ta.

Novikovi sõnul võtab Tallinn ühendust enampakkumise võitjaga, et teda otsusest teavitada ja tema aega säästa.

«Kuna on juba selge, et linn kasutab seda õigust, oleks potentsiaalse ostja suhtes õiglane teda sellest teavitada,» sõnas abilinnapea, kelle hinnangul võib kogu ostuprotsessile kuluda umbes üks kuu.

Eesti Raudtee proovis Skoone bastion naabrusse jäävat kinnistut ka varem müüa, kuid oksjon kukkus huviliste puudumise tõttu läbi. Teisele oksjonile, mille tähtaeg oli 15. märtsil, laekus üks pakkumine hinnaga 1,63 miljonit eurot.

Tallinna linn tahab krunti kasutada koos Skoone bastioni alaga ühtse puhkeala väljaarendamiseks.

Märksõnad
Tagasi üles