Spordiameti sobingumeister pika paturegistriga kohtu ees

  • Muuseumi eksponaatide hanget korraldanud Klaas nõustas raha eest osalejaid.
  • Teistel enda korraldatud hangetel osales ta vähem või rohkem varjatult ka ise.
  • Kokkumäng toimus pidevalt samade tuttavate ja nende ettevõtetega.

Täna algas kohtuprotsess suures ulatuses toimingupiirangu rikkumises süüdistatava Heinu Klaasi üle.

FOTO: Sander Ilvest / Postimees/Scanpix

Tallinna spordiameti, ajaloo- ja tervishoiu muuseumi ning Rae valla hangetel end kahele toolile nihverdanud Heinu Klaasi süüdistatakse eriti suures ulatuses toimingupiirangu rikkumises.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Täna algas protsess Heinu Klaasi üle, kes on ainus, kes peab seisma kohtukulli ees toimingupiirangu rikkumise süüdistuse saanud kolmikust. Lisaks talle said süüdistused ka endine Tallinna spordi- ja noorsooameti (TSNA) juht Rein Ilves ning Ilvese ja Klaasi korraldatud hankeid võitnud ehitusfirma Termentum OÜ omanik Aive Kukk, kuid nemad pääsesid kohtu alt neile süüks pandavate kuritegude aegumise tõttu. Klaas end täna pärast prokuröri süüdistusteksti ette lugemist süüdi ei tunnistanud.

Lisaks väidetavale kokkumängule Õismäe Ehitajate tee pneumohalli rajamisel, mille kohta esitas Tallinna linnavalitsuse sisekontrolör Äripäevas ilmunud artiklite järel tehtud auditi põhjal politseile ka kuriteoteate, oli Klaas seotud ka viie Rae valla hankega kooli ja lasteaedade remontimisel. Vald palkas ta konsultandiks, mis tähendab, et Klaas valmistas ette hankedokumendid ja nõustas hangete läbiviimist.

Tagasi üles
Back