N, 30.03.2023

Kaja Kallas: ma ei usu, et minust saab peaminister

Sven Randlaid
, Toimetaja
Kaja Kallas: ma ei usu, et minust saab peaminister
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 5
Kaja Kallas käis täna hommikul Kersti Kaljulaidi juures.
Kaja Kallas käis täna hommikul Kersti Kaljulaidi juures. Foto: Albert Truuväärt

President Kersti Kaljulaidilt reedel valitsuse moodustamiseks ettepaneku saanud Reformierakonna esimees Kaja Kallas tunnistas, et ta ei usu, et temast saab valitsusjuht.

«Ma hindan oma võimalusi üsna realistlikeks. Ehk siis, vaadates ka eilset hääletust riigikogus, siis ma ei usu, et minust saab peaminister,» tunnistas Kallas «Ringvaates».

Erinevalt EKRE-st, kelle arvates on Kallase valitsuse moodustamise püüdlused farss, Reformierakonna esimees nii ei arva. «Kõik sellised sammud, mis põhiseadusest tulenevad, ka valimised, ei ole farss ja valimiste võitjal on omad õigused, mida meie kavatseme kasutada,» selgitas saatekülaline.

Kallase sõnul on Reformierakonnale oluline näidata alternatiivi. «Kui me teame, et on vähemalt kümme saadikut selles loodavas koalitsioonis (Keskerakond, Isamaa ja EKRE), kellele see koalitsioon absoluutselt ei meeldi, kes ei ole sellega rahul… Ometi riigikogu esimehe või juhatuse valimistel mitte keegi neist ei olnud nii julge, et hääletada oma südametunnistuse järgi,» kritiseeris ta rahvasaadikuid.

Märksõnad
Tagasi üles