Uus võimuliit jagas riigikogu komisjonide esimeeste kohad

Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Riigikogu liikmete vande andmine
Riigikogu liikmete vande andmine Foto: Sander Ilvest

Koos koalitsioonilepingu allakirjutamisega jagasid Keskerakond, EKRE ja Isamaa, kellel on parlamendis 56-kohaline enamus, omavahel ka riigikogu komisjonide esimeeste kohad, kirjutab ERR

Keskerakonna parlamendipoliitikud hakkavad juhtima riigikogu välis-, sotsiaal-, keskkonna-, õigus-, maaelu- ja kultuurikomisjoni, samuti Euroopa Liidu asjade komisjoni ning koalitsioonis kokku lepitud eesti keele õppe ja arenguga tegelevat probleemkomisjoni. 

EKRE saab enda juhtida riigikogu põhiseaduskomisjoni, julgeolekuasutuste järelevalve erikomisjoni ning uue koalitsioonilepinguga otsustatud rahvastikukriisi lahendamisega tegeleva probleemkomisjoni.

Isamaa poliitikud hakkavad juhtima riigikogu rahandus-, majandus- ja riigikaitsekomisjoni.

Reformierakond, kui opositsiooni juhtpartei jääb parlamendis juhtima riigieelarve kontrolli erikomisjoni ning sotsiaaldemokraadid riigikogu korruptsioonivastast erikomisjoni. 

Tagasi üles