Galerii: Läti president kohtus riigivisiidil Kersti Kaljulaidiga

Läti president Raimonds Vējonis on Eestis riigivisiidil 9.–11. aprillini, mille käigus kohtub ta Eesti riigipea Kersti Kaljulaidi, riigikogu esimehe ja peaministriga ning külastab küberõppust «Locked Shields». 

Täna kohtusid Läti president Raimonds Vējonis ja Iveta Vējone Kadriorus president Kersti Kaljulaidi ja Georgi-Rene Maksimovskiga. 

Seejärel asetab Läti riigipea pärja Vabadussamba jalamile ja liigub sealt edasi Toompeale, kus kohtub Eesti peaministri ja seejärel Riigikogu esimehega.

Läti riigipea külastab veel Maarjamäe memoriaali ja rahvusvahelist küberõppust «Locked Shields» ning kohtub õhtupoolikul Läti saatkonnas kohaliku Läti kogukonnaga. Õhtul osaleb Läti presidendipaar president Kersti Kaljulaidi ja Georgi-Rene Maksimovski pakutaval riigiõhtusöögil Arvo Pärdi Keskuses Laulasmaal, vahendas presidendi kantselei.

Samuti toimub täna 10. aprillil Eesti ja Läti välisministrite kohtumine, mille järgselt kuulutavad ministrid välja Eesti-Läti keeleauhinna võitja.

Homme külastab president Vējonis Mäos Läti erakapitali toel alustanud Baltimaade suurimat ehitussegude tehast Sakret. Tartus külastavad Läti ja Eesti presidendipaar Tartu Raekoda ning kohtuvad linnapea Urmas Klaasiga.

Pärastlõunal esineb Läti riigipea Tartu ülikooli aulas teemal «Teadmiste rollist vabaduste kaitsmisel». Seejärel mälestab ta Raadi Uue-Jaani kalmistul Läti küttide rügemendi sõdureid ja Läti põgenejaid. Riigivisiit lõpeb Eesti Rahva Muuseumi külastusega.

Tagasi üles