L, 30.09.2023

Fotod: meedikud harjutavad Saaremaal looduskatastroofis kannatanute abistamist

Postimees
Facebook
Comments
Õppus Saaremaal
Õppus Saaremaal Foto: Terviseamet

Eesti ja kuue partnerriigi vabatahtlikud meedikud harjutavad Kuressaares looduskatastroofis kannatada saanute abistamist. 

Eesti ja kuue partnerriigi vabatahtlikud meedikud püstitasid kolm päeva kestva õppuse Modex 19 raames Kuressaare linna kolm välihaiglat ning alustasid õppekannatanute abistamist, edastas terviseamet.

Õppuse stsenaariumi kohaselt kukkus Läänemerre meteoriit, mille tekitatud hiidlaine tekitas Saaremaal hulgaliselt purustusi ja inimkannatanuid.

Õppus Saaremaal
Õppus Saaremaal Foto: Terviseamet

Lisaks Austria ja Rumeenia meditsiinirühmale osaleb õppusel eestlastest, sakslastest, türklastest, brittidest ja itaallastest koosnev meditsiinirühm, kes kasutab osaliselt Eesti meeskonna varustust.

Lisaks meditsiinirühmadele võtavad õppusest osa Põhja-Eesti regionaalhaigla, Kuressaare haigla, Tallinna kiirabi, päästeamet, politsei- ja piirivalveamet, häirekeskus ning Saaremaa vallavalitsus. Õppuse peakorraldajateks on terviseamet ja Põhja-Eesti regionaalhaigla.

Õppus Saaremaal
Õppus Saaremaal Foto: Terviseamet

Õppus lõpeb laupäeva õhtul. Saarlaste jaoks võib õppus kaasa tuua ajutised liikluspiirangud ning kiirabiautode tavapärasest tihedama liiklemise. 

Modex19 raames peetakse sel aastal õppusi Ühendkuningriigis, Taanis, Eestis, Bulgaaris ja Itaalias.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles