E, 2.10.2023

ESTO õpituba: kuidas õpetada oma lapsele eesti keelt?

ESTO 2019
Facebook
Comments
Tartu Ülikool
Tartu Ülikool Foto: .

ESTO 2019 Tartu programmi kuuluvad seminar ja õpituba teemal «Kuidas õpetada oma lapsele eesti keelt?». Rahvusülikooli 100. aastapäeva tähistades otsime koos Tartu ülikooliga vastuseid küsimusele, mis on ESTO-de ajaloos läbivalt oluline olnud.

Õpitoad toimuvad pühapäeval, 30. juunil Tartu Ülikooli peahoones (Ülikooli 18) auditooriumid 139 ja 140. Töötoad on eraldi nii eesti- kui ka inglisekeelsele osalejale. Algusaeg on kell 13.00.

ÕPITUBA EESTI KEELES: 

«Emme, sa pead oma eesti keelt practice-ima: Kakskeelsuse müüdid ja faktid»

Professor Renate Pajusalu ootab auditooriumisse kõiki huvilisi, eelkõige välismaal elavaid lapsevanemaid, -hoidjaid  ja õpetajaid.

Eesti keele edasi andmine on võtmeküsimus eestluse ja eesti identiteedi hoidmisel. Kakskeelsus ei ole aga iseenesest tekkiv nähtus, vaid selle toetamiseks on oluline aru saada nii lapse psühholoogiast ja keelelisest arengust kui ka ühiskonnas levivatest arusaamadest kakskeelsusest.

NB! Töötaos osalemiseks on vajalik eelregistreerimine. Seminari kontaktisik on rakenduslingvistika lektor, eesti keele vanemteadur Virve-Anneli Vihman.

ÕPITUBA INGLISE KEELES:

Seminar and workshops «How to Teach My Child Estonian:  Myths and Facts about Bilingualism»

Open to anyone interested in bilingualism, especially intended for parents, nannies, other caregivers, and teachers involved with bilingual children.

Passing on the language to future generations is a key issue for maintaining a vigorous Estonian culture and identity. Yet bilingualism isn’t something that happens in and of itself: it often requires work and commitment. To support bilingual children, it’s helpful to understand children’s psychology and linguistic development, as well as popular views (and misconceptions) of bilingualism.

Pre-registration is needed.

Lecturer in Applied Linguistics, Senior Research Fellow Virve Vihman

Inst. of Estonian and General Linguistics  .  eesti ja üldkeeleteaduse instituut | University of Tartu . Tartu ülikool | Jakobi 2, rm 416 | 51014 Tartu | Estonia | tel. (+372) 53496820 | virve.vihman@ut.ee 

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles