ESTO 2019 tuur: Eesti kultuurirajad Helsingis
27. juuni

FOTO: pixabay.com

«Helsingi on eestlane,» väidab muie suunurgas Eesti-teadmatuse-vähendaja ning estofiil Pekka Linnainen ning ta ei eksi. Just tema eestvõttel saavad huvilised ESTO 2019 festivali esimesel õhtul võimaluse leida ja otsida Helsingist eestlaste jalajälgi.

Kus asuvad Soome pealinnas Eesti Vabadussõja kangelastele püstitatud mälestusemärgid? Kes oli see eestlastest abielupaar, kes maailmakuulsale heliloojale Jean Sibeliusele jalatseid müüs ning kus Helsingis täpselt nende äri asus? Milline on Eesti saatkonnahoone lugu? Millist rolli mängis Eesti ajaloos Soome presidendiloss? Millist lugu kõneleb eestlastest Hietaniemi kalmistu?

Neile ja veel paljudele teistele küsimustele saab vastused igaüks, kes võtab ette ESTO 2019 programmi kuuluva kultuurikallakuga orienteerumise. Tuur toimub neljapäeval, 27. juunil ning algab kell 17. Tähelepanuväärsete peatuste kaarti näed SIIT.

Rohkem infot ESTO 2019 festivali kohta leiab SIIT

EV100 juubeliprogrammi kuuluva festivali ESTO 2019 teema on «Meie tulevik» ning sündmuste fookuses on noored. Sümboleid, olnut ja olevat tulevikuks lõimiv programm pakub arutelusid, uusi kontakte, mõtlemisainet, äratundmisrõõmu ja meelelahutust kõigile huvilistele. Nädalane festival leiab aset järjest kahes riigis – Soomes ja Eestis ning kolmes linnas – Helsingis, Tartus ja Tallinnas. ESTO 2019 toimub 27. juunist 3. juulini.

Tagasi üles