Vladimir Svet: lahingõppus ei sobi pühade ajale

Tallinna Kesklinna vanem Vladimir Svet. FOTO: Mihkel Maripuu / EESTI MEEDIA/SCANPIX

Tallinna Kesklinna vanem Vladimir Svet pöördus Kaitseliidu ülema Meelis Kiili poole palvega lükata edasi eelolevaks nädalavahetuseks kavandatud õppus Magasini tänaval.

Kesklinna vanem pöördus oma kirjas, et Magasini tänava elanikud on häiritud oma kodu lähistel toimunud mürarohketest kaitseväe õppustest ning rohkem sellest, et sarnased õppused on kavandatud ka eelolevaks ülestõusmispühade ajaks. «Kuna niisugune ettevõtmine ei sobi kuidagi kokku praeguse vaikse nädala ja eesseisvate pühadega, siis palusin Kaitseliidul seekordne õppus edasi lükata,» kirjutab Valdimir Svet ja selgitas, et tulevikus loodab ta leida vastuvõetava lahenduse nii Kaitseliidu eesmärkide täitmisekt kui ka Kesklinna elanikele rahuliku elukeskkonna tagamiseks. 

Varem on kaitsejõudude linnalahingu harjutusi Magasini tänaval endise Tallinna vangla territooriumil korraldatud selle aasta märtsis ja aprilli alguses. Kaitseliit soovis sarnase õppuse korraldada ka eeloleval nädalavahetusel 20.-21. aprillini, mis aga langeb kokku ülestõusmispühade ja sellele eelneva vaikse nädalaga.

Tagasi üles
Back