Mihhail Kõlvarti linnavalitsus sai volikogu heakskiidu

Linnapea Mihhail Kõlvart tutvustas uusi abilinnapea kandidaate. Eha Võrk, Kalle Klandorf, Vadim Belobrovtsev, Aivar Riisalu ja Betina Beškina.

FOTO: Mihkel Maripuu / PM/Scanpix Baltics

Tallinna linnavolikogu andis heakskiidu linnapea Mihhail Kõlvarti ettepanekutele muuta linnavalitsuse struktuuri ja koosseisu. 

Tallinna linnavalitsuse koosseis väheneb abilinnapeade arv seitsmelt kuuele. Keskkonna 

Tallinna linnavolikogu andis tänasel istungil heakskiidu linnapea Mihhail Kõlvarti ettepanekutele muuta linnavalitsuse struktuuri ja koosseisu, mille kohaselt väheneb abilinnapeade arv seitsmelt kuuele.

«Üks põhimõtteid oli jätkata pisut väiksema linnavalitsuse koosseisuga ja roheliste otsus linnavalitsusest taanduda tekitas selle võimaluse,» kommenteeris Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart oma otsust keskkonna valdkonna abilinnapea koha eemaldamisest. «Ma tänan abilinnapea Züleyxa Izmailovat tema senise panuse eest, seda eriti päikesepaneelide projekti juurutamise ning mahetoidu algatuse käimalükkamise eest.» Kõlvart kinnitas, et Erakond Eestimaa Rohelistega koalitsioonilepingus kokku lepitu viiakse ka ellu.

Uues linnavalitsuses toimub mõningane tegevusvaldkondade ümberjagamine. Abilinnapea Aivar Riisalu jätkab ettevõtluse alal, tema vastutusalasse lisandub jäätmevaldkond, mis oli eelnevalt Izmailova alluvuses.

Abilinnapea Kalle Klandorf jätkab kommunaalvaldkonna juhina, lisaks hakkab ta juhtima keskkonnavaldkonda. Keskkonnaamet ja kommunaalamet liidetakse. Abilinnapea Andrei Novikov hakkab lisaks linnaplaneerimisele juhtima ka linnatranspordi valdkonda. Eha Võrk jätkab linnavara ala abilinnapeana, samuti töötab Vadim Belobrovtsev edasi hariduse, noorsootöö, kultuuri, spordi ja integratsiooni alal.

Uueks linnavalitsuse liikmeks on sotsiaalvaldkonda kureerima asuv abilinnapea Betina

Betina Beškina.

FOTO: Mihkel Maripuu / PM/Scanpix Baltics

Beškina (32), kes on seni töötanud Tallinna linnakantselei meediajuhina ja oli ka 2012. aastast Kõlvartit abilinnapea töös nõustanud. 

«Betina Beškina on Tallinna linna heaks töötanud seitse aastat ja paistnud silma harituse, tugeva õppimisvõime ja töökusega,» sõnas Mihhail Kõlvart. Beškina on sündinud Tartus, lõpetanud Tallinna Ülikooli andragoogika erialal (täiskasvanuõpe) ja tegutsenud varasemalt mitmetes venekeelsetes kanalites ajakirjanikuna.

«Minu eesmärk on leida Tallinna linna juhtimisel tasakaal uuenemise ja stabiilsuse vahel. Tõin linnavolikogu ette meeskonna, milles on nii kogemust kui ka värsket verd,» tutvustas Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart uut linnavalitsuse struktuuri ja koosseisu.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles