Tiit Pruuli: Vello oligi Suur Õpetaja

Tiit Pruuli

FOTO: Joakim Klementi

Täna öösel surnud Eesti vaimulik ja literaat Vello Salo seltsis oli alati alati hariv ja rõõmus olla, ütles Eesti Üliõpilaste Seltsi (EÜS) taastajaliige Tiit Pruuli.

«Kohtusime Velloga esimest korda 30 aastat tagasi Kanadas. Istusime ta tares Muskokas ja ma ei jõudnud ta tarkust ära imestada,» ütles Pruuli. 

«Vello oligi Suur Õpetaja. Oli seda kirikus ja kloostris, Metsaülikoolis ja paljudes muudes koolides, EÜS-is ja paljudes muudes ühinguis, tõlke- ja originaaltekstides. Vägev mees, kelle seltsis oli alati hariv ja rõõmus olla. Puhka rahus, isa Vello,» kirjutas Pruuli sotsiaalmeedias.

1998. aastast oli Salo Eesti Kirjanike Liidu liige. Ta oli paljude teistegi kultuuriorganisatsioonide, sealhulgas Eesti Üliõpilaste Seltsi auvilistlane, Balti Uuringute Edendamise Ühingu (Association for the Advancement of Baltic Studies, AABS), Eesti Teadusliku Ühingu Ameerikas, Eesti Keele ja Kirjanduse Instituudi (Rootsis) liige ning Soome Kirjanduse Seltsi liige. Salo oli Okupatsioonide Repressiivpoliitika Uurimise Riikliku Komisjoni (ORURK) esimees aastast 1996 kuni komisjoni töö lõppemiseni aastal 2005.

Tagasi üles