Raimond Kaljulaid röövib enim hääli Reformierakonnalt

Raimond Kaljulaid.

FOTO: Liis Treimann

Postimehe tellitud ja Kantar Emori tehtud uuringust selgub, et Keskerakonnast lahkunud europarlamendi valimistel üksikkandidaadina osaleva Raimond Kaljulaidi toetajaskonna moodustavad suures osas Reformierakonna valijad. 

Uuringust selgus, et Raimond Kaljulaidile annaks oma hääle europarlamendi valimistel ligikaudu kümme protsenti valijatest. Veel mõni nädal tagasi Keskerakonda kuulunud Kaljulaidi toetajaskonna moodustavad suurel määral hoopis Reformierakonna valijad. 

Selgus, et ligi 40 protsenti Raimond Kaljulaidi toetajatest eelistas riigikogu erakondi puudutavas küsimuses Reformierakonda. Seega kümneprotsendilise toetusega Kaljulaidi osalus võib küsitluse tulemuste järgi langetada Reformierakonna kogutoetust europarlamendi valimistel ligi nelja protsendipunkti võrra. 

Kaljulaid tõmbab endale ka Eesti 200 toetajate hääli, sest uuringu järgi moodustub Kaljulaidi toetajaskond ligi 17 protsendi ulatuses Eesti 200 valijatest.

13 protsenti Kaljulaidi poolthäältest tuleb europarlamendi valimistel Kantar Emori uuringu järgi Keskerakonna valijatelt.

Raimond Kaljulaid ütles, et praegu ei kaalu erakonnaga liitumist. «See pole päriselt ootamatu. Nende inimeste jaoks on ilmselt olulisem see, et Reformierakond on ka avaldanud vastuseisu EKRE valitsusse kaasamisele. Aga üldiselt olen vaadetelt klassikaline tsentrist ja ei poolda paremasse või vasemasse serva kaldumist,» ütles ta. 

Emori  uuringust selgub, et kõige populaarsem kandidaat on sotsiaaldemokraatide nimekirjas kandideeriv Marina Kaljurand. Talle annaks oma hääle 12,5 protsenti küsitletutest.

Vahemikus 12.–17. aprill tehtud küsitluses esitati vastajatele täielik Euroopa Parlamendi valimistel osalevate kandidaatide nimekiri ning küsiti: «Millise kandidaadi poolt annaksite oma hääle juhul, kui Euroopa Parlamendi valimised toimuksid järgmisel pühapäeval?» Lisaküsimusena küsiti: «Kui homme toimuksid riigikogu valimised ja sinna kandideeriksid järgnevad erakonnad, siis kelle poolt Te hääletaksite?»

Tagasi üles