Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

Tagasi kooli: Rainer Vakra peab kirjutama uue bakalaureusetöö
Lisatud Vakra kommentaar!

Rainer Vakra FOTO: Remo Tõnismäe

Täna otsustas Tallinna Ülikooli rektor Tiit Land, et plagiaadikahtluse saanud Rainer Vakra diplomiõppe diplom tühistatakse. Ülikooli otsusega jääb Vakrale magistrikraad alles juhul, kui ta kirjutab kahe aasta jooksul uue bakalaureusetöö.

Kuigi poliitiku diplomiõppe diplom tühistatakse, siis esialgu jääb Vakrale magistrikraad alles.

Tallinna Ülikooli kommunikatsioonijuht Sulev Oll selgitas Postimehele, et Rainer Vakrale antud magistriõppe diplomi tühistamise osas ei alusta ülikool menetlust, kui Vakra täidab kahe õppeaasta jooksul bakalaureuseõppe lõpetamise tingimused ning kirjutab uue bakalaureusetöö.

Võimalik, et Vakra peab ka mõned ained uuesti läbima. «Kunagi ta lõpetas keskkonnakorralduse diplomiõppe. Siis see ei olnud bakalaureus, vaid sama astme õpe, mida nimetati toona diplomiõppe diplomiks,» lausus Oll.

Kuna täna aga diplomiõppe diplomit enam ei saa, siis tulebki Vakral täita nüüd bakalaureusekraadi nõuded.

Oll spekuleeris, et kuna keskkonnakorralduse eriala õppekavas on mõned ained toonasega võrreldes ehk välja jäänud ja mõned juurde tulnud, siis võib olla vajalik, et Vakra osaleb ka loengutes ja läbib mõned ained. Mis on aga Olli sõnul kindel, on see, et Vakra peab diplomitöö tegema ja kaitsma uuesti.

«Rainer Vakra on pöördunud ülikooli poole sooviga kirjutada uus lõputöö. Uue lõputöö koostamist juhul, kui üliõpilase lõputöös on leitud plagiaat, on lähtuvalt halduspraktikast võimaldanud kõik Eesti ülikoolid,» sõnas Oll.

Rainer Vakra kinnitas, et uue lõputöö kirjutamine on tal plaanis küll. 

«Keskkonnavallas on nii palju huvitavat toimumas, et teema leidmisega probleemi kindlasti ei teki. Aga jäätmemajandus ja eelkõige nende tekke vältimine on muidugi teemad, mis mulle korda lähevad,» avas ta oma võimalikku uut lõputöö teemat.

Vakra sõnul on kooliharidus väärtus, mis jääb inimesele alles elu lõpuni.

«Ma lubasin algusest peale, et austan ülikooli mistahes otsust ja nii ongi. Tänan Tallinna Ülikoooli võimaluse eest koostada ja kaitsta uus diplomitöö ning kavatsen seda teha esimesel võimalusel,» lisas ta.

Tagasi üles
Back