Sri Lanka pidas plahvatustega seoses kinni veel 18 kahtlusalust

Julgeolekujõud Sri Lanka pealinnas Colombos eile Püha Antoniuse kiriku juures, kus päev varem kärgatas ülestõusmispühade palvuse ajal lõhkekeha. 

FOTO: CHINE NOUVELLE/SIPA/Scanpix

Sri Lanka julgeolekujõud pidasid ööl vastu kolmapäeva kinni veel 18 kahtlusalust, keda seostatakse riigis pühapäeval 359 inimest tapnud ja vähemalt 500 vigastanud terrorirünnakutega, ütles politsei pressiesindaja.

Ruwan Gunasekera sõnul peeti kahtlusalused kinni politsei ja julgeolekujõudude tagaotsimisoperatsioonis, mis toimus neile eriolukorra raames antud volitustega. Need lubavad julgeolekujõududel pidada kahtlusaluseid kinni kuni kolmeks kuuks. Riigis kehtib ka öine liikumiskeeld.

«Infost lähtudes tegime haarangu kolmes kohas ja pidasime kinni 17 kahtlusalust... Veel üks kahtlusalune peeti kinni neljandas kohas,» lausus ta.

Politsei on rünnakutega seoses pidanud pühapäevast saati kinni 58 inimest.

Gunasekra sõnul olid haarangud osa julgeolekuoperatsioonist, mille eesmärk on leida kõik kolme kirikut ja kolme hotelli tabanud pommiplahvatusega seotud inimesed. 

Rünnaku eest võttis vastutuse äärmusrühmitus Islamiriik (IS). Sri Lanka valitsus näitas näpuga kohalikule ja vähetuntud islamistlikule rühmitusele National Thowheeth Jama'ath, kuid lisas, et rühmitus sai ilmselt «rahvusvahelist» abi.

Tagaotsimistele eelnevalt ütles peaminister Ranil Wickremesinghe, et jooksus võib olla veel islamiäärmuslasi ning uusi pommirünnakuid ei saa välistada.

«Jooksus on veel mõni inimene,» lausus Wickremesinghe. «Peame nad kinni pidama.»

Tagasi üles