E, 5.12.2022

Riigikogus esitletakse riigikogu 100. sünnipäeva postmarki

BNS
Riigikogus esitletakse riigikogu 100. sünnipäeva postmarki
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Tervikasi
Tervikasi Foto: Riigikogu

Riigikogus Toompea lossi Valges saalis esitletakse kolmapäeva  keskpäeval riigikogu 100. sünnipäevale pühendatud postmarki. 

«Riigikogu 100. aastapäevale pühendatud postmark on suure ajaloolise tähtsusega, mis jäädvustab meie parlamentaarse iseseisva Eesti riigi sünni ja viib ta filatelistide hinnalisse kollektsiooni," ütles riigikogu esimees Henn Põlluaas. «Tähtpäevale pühendatud postmark ümbrikul on ka oluliseks sõnumiviijaks üle maailma meie riigi ajaloo kohta.»

1919. aasta 23. aprillil tuli Eestis kokku esimene rahva valitud esindus ehk Asutav Kogu, mis võttis vastu paljud meie riigile aluse pannud otsused. Seda päeva tähistame Riigikogu sünnipäevana. Asutava Kogu ülesanne oli luua Eesti riigile alus, võtta vastu põhiseadus ja maaseadus. Asutav Kogu tegutses Eesti rahvaesinduse ja seadusandliku võimuna 23. aprillist 1919 kuni 20. detsembrini 1920.

Parlamendi 100. sünnipäevale pühendatud postmärgi annab välja Eesti Post. Postmargi Riigikogu 100 esitlus on Toompea lossis, kus seda esitletakse koos ümbriku ja tähtpäeva daatumit märkiva templiga. Huvilised saavad soovi korral postmargile esimese päeva templi. Hiljem saab nii postmarki soetada kui ka ümbrikku tembeldada Toompeal asuvas Omniva postkontoris.

Postmargiväljaande kujundas kunstnik Riho Luuse ning kuna ta kujundas ka 10 aastat tagasi ilmunud Riigikogu 90. juubeli postmargi, siis on see ühtses stiilis loodud markide paar. Margi nominaalhind on 65 senti, mis on praegune Eesti-sisese kirja saatmise hind.

Märksõnad
Tagasi üles