Voronovi võimalik vabastamine selgub mais

Aleksei Voronov.

FOTO: Ilja Smirnov / Põhjarannik

Ulatuslikus korruptsioonis kahtlustatava Narva Kodulinna fraktsiooni juhi ja ASi Narva Vesi juhatuse liikme Aleksei Voronovi võimalik vahi alt vabastamine selgub mais.

Voronovi määruskaebuse kohaselt on ta end kõikidest võtmeametitest taandanud, mistõttu puudub oht, et ta saaks kriminaalmenetlust mõjutada. Ringkonnakohus teeb määruse hiljemalt 3. mail.

Keskkriminaalpolitsei pidas 26. märtsil kinni Voronovi ja veel kuus inimest ning kohus võttis prokuratuuri taotlusel Voronovi esialgu kuni kaheks kuuks vahi alla.

Samas ei rahuldanud Viru maakohus prokuratuuri taotlusi võtta vahi alla samas kriminaalasjas kahtlustatav ehitusettevõtja Sergei Berezovski ja veel üks ettevõtja.

Vladimir Mižui peeti kolmapäeval kinni mõni tund pärast seda, kui ta Põhjarannikule intervjuud oli andnud.

FOTO: Ilja Smirnov / Põhjarannik

Keskkriminaalpolitsei pidas märtsi lõpus kinni ka Narva linnavolikogu liikme ja ASi Narva Vesi nõukogu esimehe Vladimir Mižui, keda kahtlustatakse altkäemaksu võtmises vastutasuna selle eest, et ta ametiisikuna tunnistas hanke raames tehtud tööd kvaliteetseks ning kinnitas tehtud tööde vastuvõtmise, kuid teda ei vahistatud.

Kahtlustuse kohaselt kasutas Voronov ASi Narva Vesi juhatuse liikmena oma positsiooni ja lõi ma tuttavatele eelisolukorra teiste hankes osalejatega.

Linnavolikogu liikmena aitas Voronov kaasa Narva linnavalitsusest ehitusloa saamisele ja hankeprojektide kinnitamisele ning sai vastutasuna altkäemaksu ligi 60 000 eurot, märgitakse kahtlustuses.

Praegu on kahtlustused kuritegudes saanud kaheksa inimest, kuid prokuratuuri kinnitusel võib kahtlusaluste ring laieneda.

Tagasi üles