Töötu mees süütas 100 euro eest Narva politseiniku auto

Горящий автомобиль. Иллюстративное фото.

FOTO: FLORION GOGA / REUTERS / SCANPIX

Liiklusrikkumisega vahele jäänud Ida-Virumaa elanik palkas mullu detsembris 100 euro eest töötu mehe süütama kättemaksus Narva patrullpolitseiniku auto, kohus mõistis kokkuleppemenetluses  mõlemale mehele vangistuse.

Viru maakohus mõistis 14. märtsil Aleksandr Stepoki süüdi vägivallas võimuesindaja vastu tema ametikohustuste täitmise eest kaheksaks kuuks ja üheks päevaks vangi. Kohus liitis mehele varasema kuriteo eest tingimisi mõistetud karistusosa ja liitkaristuseks kujunes kolm ja pool aastat vangistust. Sellest peab ta reaalselt ära kandma kuus kuud. Ülejäänud kolm aastat mõistis kohus tingimisi nelja-aastase katseajaga.

Roman Ivanovi mõistis kohus süüdi võõra asja hävitamises ja karistas teda kümnekuulise vangistusega. Kohus liitis mehele varasema kuriteo eest määratud tingimisi vangistuse ning kokku peab Ivanov veetma trellide taga ühe aasta, kuus kuud ja viis päeva vangistust.

Kohus tuvastas, et Aleksandr Stepok kihutas eelmise aasta 15. detsembril Roman Ivanovi süütama Narva patrullpolitseiniku Honda CR-V, lubades talle selle eest tasuks 100 eurot. Stepok tahtis sellega politseinikule kätte maksta, kuna tal tuli patrullpolitseinikuga Narvas korduvalt sekeldusi. Viimati puutus politseinik Stepokiga kokku 14. detsembril, kui ta võttis Stepoki Volkswagen Passatist hoiule liiklusseadusele mittevastavad esiküljeklaaside katted. See vihastas Stepoki niivõrd, et ta palkas töötu ja pidevalt rahahädas oleva Ivanovi politseiniku autot süütama.

Stepok ostis 15. detsembri õhtul Circle K tanklast bensiini ja andis selle pudelisse valatuna üle Ivanovile. Samuti andis ta üle tikud ja juhised, milline auto tuleb süüdata. Ivanov tegigi seda ööl vastu 16. detsembrit kella 2.15 paiku ja süütas politseiniku elukoha juurde pargitud auto. Sõiduk hävis tulekahjus pea täielikult. Honda turuväärtus oli 11 990 eurot ning süütamisega tekitatud kahju oli 9674 eurot.

Kohus määras mõlemale mehele karistused kokkuleppemenetluses. Nii Stepok kui Ivanov kinnitasid kohtuistungil, et saavad kokkuleppest aru ja on sellega nõus. Kokkulepet toetas ka prokurör.

Kohtuotsus jõustus aprillis.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles