Sibul: IRLi eestseisus arutas liikmete pöördumisi ühena

Siseminister Ken-Marti Vaher, erakonna peasekretär Priit Sibul, seljaga Lauri Vahtre

FOTO: Peeter Langovits

IRLi peasekretär Priit Sibul ütles, et täna meediasse jõudnud erakonna 16 liikme pöördumine elamisloa skandaali teemal oli esmaspäeval eestseisuse laual koos nn kampsunite tiiva kirjaga.

«Kui ma õigesti mäletan, siis Mart Laar pani need kaks avaldust kokku ja hääletus toimus selle varem avalikkusse jõudnud pöördumise sõnastuses. Kuna need olid mingites kohtades identsed – teises ei olnud mainitud Juhan Partsi, aga muudes osades oli see sarnane nagu esimene avaldus,» ütles peasekretär.

Sibul kinnitas, et temani ja eestseisuseni pole elamisloa skandaali teemal peale nende kahe kirja rohkem liikmete kirju jõudnud.

Postimees avaldas täna Isamaa ja Res Publica Liidu valdavalt Res Publica taustaga liikmete kirja, milles nad palusid eestseisusel teha ettepanek lahkuda riigikogu liikme kohalt ka Siim Kabritsal, kaaluda Ken-Marti Vaheri tagasikutsumist ministriametist ja teha talle ettepanek asutada tagasi ka kõigilt erakonna valitavatelt ametikohtadelt ning arvata Indrek Raudne ja Nikolai Stelmach välja erakonna liikmete hulgast.

Tagasi üles