Blogi: uue valitsuse liikmed andsid riigikogu ees ametivande (5)

Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
uus valitsus annab ametivande
uus valitsus annab ametivande Foto: Eero Vabamägi / Postimees

Täna pärastlõunal andsid uue valitsuse liikmed riigikogu ees ametivande.

Ametivande teksti luges riigikogu ees ette peaminister Jüri Ratas, seejärel andsid ministrid vandetekstile oma allkirja. 

Uue valitsuse ministrid on keskerakondlased peaminister Jüri Ratas, haridus- ja teadusminister Mailis Reps, majandus- ja taristuminister Taavi Aas, regionaalminister Jaak Aab, sotsiaalminister Tanel Kiik, Isamaasse kuuluvad kaitseminister Jüri Luik, justiitsminister Raivo Aeg, välisminister Urmas Reinsalu, rahvastikuminister Riina Solman ja kultuuriminister Tõnis Lukas ning Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) esindajad siseminister Mart Helme, rahandusminister Martin Helme, keskkonnaminister Rene Kokk, maaeluminister Mart Järvik ning väliskaubandus- ja IT-minister Marti Kuusik.

Seejärel toimus pidulik tseremoonia Toompea lossi Valges saalis, kus pildistati ametist lahkunud ja ametisse astunud valitsust. 

Piduliku ürituse järel suundusid ministrid kantslerite saatel ministeeriumidesse ning peaminister koos riigisekretäriga Stenbocki majja.

Uue valitsuse esimene istung toimub neljapäeval kell 10. Sellele järgneb kabinetinõupidamine ning pressikonverents.

President Kersti Kaljulaid nimetas Jüri Ratase teise valitsuse ametisse 24. aprillil.

Tagasi üles