Homme algab Pae promenaadi rajamine

Pae promenaad.

FOTO: Artes Terrae

Teisipäeval, 30. aprillil algavad Lasnamäel Pae promenaadi ehitustööd.

Rajatava promenaadi ruumiline lahendus valmis maastikuarhitetuuri büroos Artes Terrae maastikuarhitektide Heiki Kalbergi, Tanel Breede ja Merle Karro-Kalbergi koostöös, teatas linnavalitsuse pressiteenistus.

Rajatav promenaad algab Pae tn 80 asuva kasiinohoone kõrvalt ning lõpeb Paekaare tänavani jõudes. Tänavalõigu pikkus on 430 meetrit.

Lõigus Pae 80 kuni Pae 78 on promenaad kujundatud platsina, mis moodustub mitmetest väiksematest platsidest, mille mõõdu ja rütmi dikteerivad olemasolevate hoonete kujud. Ala liigendamiseks kasutatakse erinevat sillutiskivi. Platside sillutis ulatub kuni olemasolevate hoonete sokliteni. Turuplatsi alale on projekteeritud mitmeid väikevorme, sealhulgas jalgrattahoidjad.

Asfaltbetoonkattega promenaadiosa algab Pae 76 hoone juurest ja ulatub kuni Paekaare tänavani. Sellel osal on ruumiliselt reserveeritud 3,5 meetri laiune ristlõige, mis on mõeldud kiireks liikumiseks. Asfaltbetoonkattega promenaadiala on liigendatud diagonaalsete motiividega. Promenaadi liigendamiseks kasutatakse betoonplaate, mille abil saavutatakse 3,5 meetri laiuse kiire liikumise ala ilmekam eraldamine.

Mängimisvõimaluste loomiseks rajatakse Paekaare 78 juurde kummikattega mänguväljak, kuhu paigutatakse pesakiiged ning väljakule kujundatakse künkakesed. Pae 40 ja 46 majade juurde rajatakse mänguatraktsioonidena graniitsillutisega lohud, kuhu koguneb kuni 10 cm sügavune vesi. Võimlemisvõimaluste tagamiseks on Paekaare 46 juurde projekteeritud kummikattega plats, kuhu paigutatakse võimlemis- ja sportimiskompleks.

Promenaadi algusesse ja lõppu paigaldatakse betoonsilindrid, mis täidavad ala liigendamise funktsiooni kui ka tõkestavad sõidukite pääsu promenaadile.

Ehitustööde projektdokumentatsiooni koostas Roadplan OÜ. Ehitustöid teeb InfraRoad OÜ ning ehitustööde lepinguline maksumus on 786 000 eurot. Tööde valmimistähtaeg on september 2019.

Tagasi üles