T, 3.10.2023

Indrek Sirk: auto pardakaamera salvestusi ei tohi valimatult avalikustada

Marek Kuul
, Toimetaja
Facebook
Comments 7
Indrek Sirk
Indrek Sirk Foto: Peeter Langovits

Juhtide jaoks muutuvad autode pardakaamerad üha populaarsemaks ja need on kasulikud, kuid salvestiste avalikustamisel tuleb tagada seadusest tulenev filmitava isiku anonüümsus, ütles liiklusjurist Indrek Sirk ETV "Terevisioonis".

Sirk märkis "Terevisioonis", et iseenda tegevuse filmimiseks ja iseanda jaoks ei ole mingit luba vaja, kuid tuleb arvestada, et millistel tingimustel ja kuidas tohib salvestist avalikustada. 

"Kui on iseendaga seotud menetlusjuhtumi jaoks kindlustusele või politseile avalikustamine, siis probleeme ei ole ja see on lubatud. Kui on soov panna internetti üles, et kedagi häbimärgistada, siis inimesed ja teatud juhtudel ka sõidukite registreerimismärgid tuleb hägustada," ütles ta ja lisas, et tuleb lähtuda põhimõttest, et teavitatakse avalikkust, et selline asi on juhtunud ja võib-olla keegi võtab sellest õppust, et niimoodi ei tohiks käituda.

Kõige suurem pardakaamerate vajadus on Sirgi sõnul just kindlustusjuhtumite lahendamisel, samuti on neil distsiplineeriv mõju iseenda jaoks

Facebook
Comments 7

Märksõnad

Tagasi üles