Liikluses tasub tähelepanelik olla: suured masinad liiguvad Kevadtormile

Kevadtorm 2017 kolonn Õrus.

FOTO: Paul Poderat

Seoses järgmise nädala esmaspäeval algava Kevadtormi õppelahingute etapiga asuvad täna liikvele armeesõidukite kolonnid ning Lääne- ja Ida-Virumaa teedel tõuseb laupäevast 10. maini olulisel määral liiklustihedus.

«Üksused hakkavad liikuma kolonnides. Ma palun kõigil liiklejatel olla tähelepanelik, sest tegemist on suuremate masinatega, mille juhtidel on väiksem vaateväli,» ütles Kevadtormi õppuse üldjuht kindralmajor Indrek Sirel.

Kaitsevägi juhib tähelepanu, et kõige suurema koormusega liiklemise päev on laupäev, mil 1. jalaväebrigaadi üksused liiguvad Kevadtormi õppelahingute alale, mis asub Ida-Virumaal.

Kokku läheb teele üle 40 kolonni, iga kolonni koosseisus on kuni 30 sõidukit, maanteel liiguvad kolonnid kiirusega kuni 70 km/h, sõidukite vahe on ligi 100 meetrit. Peamiselt liiguvad sõidukid Tallinna-Narva maanteel Läsna ning Kohtla-Järve vahelisel lõigul kell 5.30-22 Rakvere lähedal reguleerib suurematel ristmikutel liiklust sõjaväepolitsei.

Kolonnid võivad häirida sujuvat liiklust, mistõttu loodab kaitsevägi autojuhtide mõistvale suhtumisele. Kaitsevägi meenutab, et järsk pidurdamine raskesõidu ees võib kaasa tuua liiklusõnnetuse, mistõttu tuleks kollonnide läheduses liigeldes olla tähelepanelik.

Esmaspäeval alanud õppusel Kevadtorm osaleb kokku üle 9000 kaitseväelase ligikaudu 13 erinevast riigist. Õppusesse panustavad nii maavägi, õhuvägi kui merevägi. Kaasatud on 1. jalaväebrigaad, 2. jalaväebrigaad, toetuse väejuhatus ning teised kaitseväe ja Kaitseliidu üksused. Kevadtormil osalevad ka NATO lahingugrupi ning õppuste ajaks Eestisse saabunud liitlas- ja partnerriikide kaitseväelased.

29. aprillist kuni 17. maini kestva kaitseväe õppuse Kevadtorm 2019 põhiraskus langeb eelkõige Lääne-Viru ja Ida-Viru maakonnale, kuid puudutab ka Harju- ja Jõgeva maakondi. Õppuse põhitegevus toimub Alutaguse, Lüganuse, Jõhvi, Toila, Vinni ja Viru-Nigula valla ning Kohtla-Järve, Sillamäe ja Narva-Jõesuu linna territooriumitel.

Tagasi üles