Kohus kaalub Viljandis õpetaja maha lasknud noormehe tingimisi vabastamist

Tartu maakohtu Viljandi kohtumajas kuulutati 20. oktoobril 2015 välja Paalalinna kooli õpetaja tapmises süüdistatava noormehe kohtuotsus.

FOTO: Elmo Riig / Sakala

Viru maakohus arutas täna 2014. aastal Viljandis tunni ajal õpetaja maha lasknud noormehe tingimisi vanglast vabastamist ja langetab otsuse mai lõpus.

Kohus kuulas Rakvere kohtumajas üle kõigi osapoolte seisukohad ja teeb kohtumääruse teatavaks hiljemalt 30. mail, ütles Viru maakohtu pressiesindaja Maili Õunaaed.

Õpetaja tapmise eest vanglakaristust kandev Vahur osales kohtuistungil videosilla vahendusel Viru vanglast.

Tollal 15-aastane noormees tulistas 27. oktoobril 2014 Viljandi Paalalinna gümnaasiumis saksa keele tunni ajal õpetajat, kes suri saadud vigastustesse. Noormees kasutas oma isale kuuluvat revolvrit, mille ta salaja kodust võttis.

Keegi teine tulistamises viga ei saanud. Noormees ei osutanud sündmuskohale saabunud politseinikele vastupanu.

Tartu maakohtu Viljandi kohtumaja tunnistas 20. oktoobril 2015 noormehe tapmises süüdi ja mõistis talle karistuseks üheksa aasta pikkuse vangistuse. Politsei pidas noormehe 2014. aasta 27. oktoobril kahtlustatavana kinni ning alates sellest ajast on ta viibinud trellide taga. Praeguseks on ta üle poole oma vanglakaristusest kandnud.

Tagasi üles