K, 4.10.2023

Fotod ja video: Kaitseväe ja PPA eriüksused harjutasid pardumist Tallinki laevale ja Hiiumaa praamile

Kevadtorm
, Meediaoperatsioonide keskus (MeOKe)
Facebook
Comments
Eriüksuste harjutus õppusel Kevadtorm 2019.
Eriüksuste harjutus õppusel Kevadtorm 2019. Foto: Kaitsevägi

Esmaspäeval ja teisipäeval harjutasid õppuse Kevadtorm raames kaitseväe erioperatsioonide väejuhatuse, õhuväe ning politsei- ja piirivalveameti K-Komando üksused pardumist sõitvale praamile ja reisilaevale. 

6. ja 7. mail peetud harjutus leidis aset Tallinna sadamas ning Rohuküla-Heltermaa liinil sõitvatel praamidel. Õppuse raames harjutati praamile lähenemist ning taktikalise üksuse siirdumist kõrgema pardaga alusele. 

Kaitseväe erioperatsioonide väejuhatuse ülema kolonel Riho Ühtegi sõnul on ministeeriumite vaheline koostööd oluline, mistõttu panustatakse ühiselt kaitseväe ja siseministeeriumi eriüksuste väljaõppese, osaletakse üksteise õppustel ning jagatakse omavahel oskusteavet.  

„Väikeriigina peame oma piiratud ressursse maksimaalselt ära kasutama ja eriüksuste koostöö on üks näide sellest, kuidas sarnase ettevalmistusega, kuid igapäevaselt erinevate ülesannetega üksused vajadusel üksteist toetada saavad,“ ütles kolonel Ühtegi.

Tema sõnul on tänapäevane ohupilt ja konfliktide olemus muutunud ning näiteks hübriidohu puhul on keeruline vahet teha, millal pöördub politsei pädevusse kuuluv olukord sõjaliseks tegevuseks. 

„Just selline olukord võib tekkida ka merel. Üldjuhul räägime me terrorismivastasest operatsioonist, kuid teatud olukordades võib tegu olla täiesti sõjalisi eesmärke täitva operatsiooniga. Samas on taktikaline käitumine mõlemal puhul üsna sarnane,“ ütles kolonel Ühtegi lisades, Eesti peab mereriigina olema valmis lahendama mistahes olukordi merel.

TS Laevad mereohutusjuht Meelis Mägi sõnul on sujuva ja katkematu parvlaevaühenduse tagamine ning reisijate turvalisus nende jaoks esmatähtsad. „Koostöö harjutamine kaitseväe ja politseiga on vajalik ja loogiline samm, et olla valmis kiirelt reageerima võimalikes ohuolukordades,“ lisas Mägi. 

Tallink Grupi turvaülem Armand Sõmeri sõnul osaleb Tallink Grupp igal aastal ühisõppustel, mida korraldavad erinevad ametivõimud ja organisatsioonid. „Meie jaoks on oluline, et meie meeskonnad oleksid valmis merel olukordi lahendama ning et meil oleks paigas hea ja tugev koostöö kõigi meie partneritega juba enne kriitiliste olukordade tekkimist," lisas Sõmer. 

Ühisharjutuse eesmärk oli tagada võimekus reageerimaks kõikvõimalikele ohtudele merel liikuval alusel. Kaitsevägi ja PPA tänavad ettevõtteid TS Laevad ja Tallink Grupp koostöö ja osutatud abi eest harjutuste korraldamisel.

Eelmisel esmaspäeval alanud õppusel Kevadtorm osaleb kokku üle 9000 kaitseväelase 17 riigist. Õppusesse panustavad nii maavägi, õhuvägi kui merevägi. Kaasatud on 1. jalaväebrigaad, 2. jalaväebrigaad, toetuse väejuhatus ning teised kaitseväe ja Kaitseliidu üksused. Kevadtormil osalevad ka NATO lahingugrupi ning õppuste ajaks Eestisse saabunud liitlas- ja partnerriikide kaitseväelased.

Õppus Kevadtorm 2019 galeriid.
Õppus Kevadtorm 2019 videod

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles