Kotka tänava raudteetammi alune tunnel suletakse kolmeks nädalaks

Eesti Raudtee sulges Kotka tänava jalakäijate tunneli juba talvel, kuid pidi selle linnavalitsuses nõudmisel uuesti avama.

FOTO: Erik Prozes

Eesti Raudtee sulgeb alates esmaspäevast kolmeks nädalaks Tallinnas Kotka tänava raudteetammi aluse tunneli, et remontida selle tugiseinu.

Kevade hakul tuvastasid Eesti Raudtee töötajad Tallinna-Pääsküla raudteelõigul paikneva tehnoloogilise kivitruubi Kotka tänava poolsetes raudbetoonist tugiseintes praod, mis rongiliiklusest tuleneva vibratsiooni mõjul aina enam lagunevad. Selleks, et peatada konstruktsiooni lagunemine ning tagada jalakäijate ja rongiliikluse ohutus, toimub esmaspäevast kuni 3. juunini veeviimari tugiseinte remont. Nimetatud ajavahemikul on Kotka tänava truup jalakäijate läbipääsuks suletud.

«Remonditööde eesmärk on kaotada oht betoontükkide varinguks tugiseintelt. Tööde käigus säilitatakse olemasolevad tugiseinad, kuid nende konstruktsiooni tugevdatakse,» kommenteeris Eesti Raudtee teeameti juhataja Ivo Laht.

Kristiine linnaosa vanem Jaanus Riibe ütles, et tegemist on pikalt kasutuses olnud ja kohalikele elanikele olulise tunneliga, mis on praeguseks amortiseerunud ja vajab rekonstrueerimist. «Kuna eesmärk on tagada jalakäijate ohutus ja liikumismugavus, siis parendatakse sel ajaperioodil Tallinna Kommunaalameti tellimusel ka ala valgustust. Tänan AS Eesti Raudteed kiire tehnilise lahenduse eest,» lisas Riibe.

Jalakäijatel palutakse sel perioodil kasutada kõige lähemaid ametlikke raudtee ülekäike, milledeks on Lilleküla tunnel ja teiselt poolt Tondi ülekäik. Eesti Raudtee vabandab võimalike ebamugavuste pärast.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles