Mart Helmele jäi ette järjekordne ERRi ajakirjanik, AK astus kolleegi kaitseks välja
Helme oma väljaöeldust ei tagane

EKRE esimees Mart Helme.

FOTO: Mihkel Maripuu

Siseminister ja EKRE esimees Mart Helme süüdistas ETV saates «Esimene stuudio» Rahvusringhäälingu Ameerika korrespondendina töötavat Maria-Ann Rohemäed valetamises. Kolleegid uudistesaatest astusid Rohemäe kaitseks sotsiaalmeedias välja. 

Helme ja Marina Kaljuranna teledebatis asus EKRE esimees ootamatult Rohemäed solvama. «Muide Maria-Ann Rohemäe on meid petnud ja meile kaks ja pool aastat valetanud, kuidas Trump on Putini käsilane. Mueller uuris, püüdis tõestada, et kuidas Venemaa manipuleeris. Venemaa tegi Trumpist presidendi. Kuulge lõpetage ära, see on hüsteeria, see on vale,» ründas Helme ajakirjanikku.

Selle peale astus Rohemäe kaitseks välja saatejuht Andres Kuusk, kes palus Helmel sellise jutu lõpetada, märkides, et tegemist on suurepärase ajakirjanikuga. Helmet see siiski ei peatanud, mispeale nimetas ta Rohemäed uuesti valetajaks.

Täna tegi «Aktuaalne kaamera» sotsiaalmeedias pöördumise, milles mõistab siseministri sellise käitumise kategooriliselt hukka: 

««Aktuaalse kaamera» kõik ajakirjanikud jälgivad oma igapäevases töös väga rangelt head ajakirjanduslikku tava ja lähtuvad avalikkuse teenimisest. Eesti Vabariigi ministri ja valitsuserakonna juhi Mart Helme avaldus ERRi ajakirjaniku Maria-Ann Rohemäe suunal eilses ETV saates «Esimene stuudio», oli lubamatult solvav ja laimav. Maria-Ann Rohemäe on mitme aasta vältel kajastanud nii ERRi raadio- kui ka teleuudistes USAs toimuvat väga professionaalselt. Eestis on vaba ja sõltumatu ajakirjandus! Sõnavabadusega kaasneb ka vastutus ja see kehtib samamoodi valitsuse liikmetele!»

Samuti tegid Rohemäe kaitseks avaliku pöördumise ERRi uudiste ja sporditoimetuse peatoimetaja Anvar Samost ja ERRi päevakajaliste saadete peatoimetaja Peep Kala:

Avalik vastulause Mart Helmele

ETV eilses «Esimeses stuudios» kõlanud Mart Helme süüdistused ERRi USA korrespondendi Maria-Ann Rohemäe aadressil on laimavad ja solvavad. Siseministri väide, nagu oleks ERRi korrespondent «kaks ja pool aastat petnud ja valetanud», on lubamatult solvavad nii konkreetse ajakirjaniku suhtes kui ka ERRi kui kõrgete standarditega ajakirjandusliku organisatsiooni aadressil tervikuna. Maria-Ann Rohemäe on mitu aastat taganud operatiivse ja objektiivse kajastuse Ameerika Ühendriikides toimuvast, olles seejuures ainuke alaliselt sealt Eestile uudiseid vahendav väliskorrespondent. Eelmainitud süüdistused on seda tõsisemad, et neid esitas Eesti suurima auditooriumiga telekanali otse-eetris Eesti Vabariigi minister ja suure erakonna esimees.

Kinnitame, et ERRi toimetused järgivad väga rangelt ajakirjanduslikku head tava ja parimaid standardeid ning on selles kogu Eesti meediale eeskujuks. Toimetuste juhtidena seisame hea selle eest, et vaatamata avalikule laimamisele ja survele, saaksid ERRi ajakirjanikud oma tööd sama professionaalselt ka jätkata.

Vaata saadet «Esimene stuudio», algusega 06.17:

EKRE liikmed on ka varem korduvalt ajakirjanikke rünnanud ning süüdistanud. Näiteks on nõudnud Martin Helme ERRilt EKRE suhtes «kallutatud» ajakirjanike eetrist mahavõtmist. EKRE juhtfiguurid on ka Postimehe ajakirjanikega mitmel korral käitunud ebaviisakalt ja keeldunud intervjuudest, nimetades Postimeest Sputniku-laadseks tooteks.

Helme jääb oma sõnade juurde

Tänases riigikogu infotunnis viitas siseministri väljaütlemisele ka parlamendisaadik ning endine ringhäälingunõukogu liige Heidy Purga, kes peaministri ülesandeid täitva Mart Helme käest eetris kõlanud solvangu kohta küsis. «Kas te jääte oma sõnade juurde ja kui te jääte, kuidas te näete sel juhul üldse valitsuse ja avalik-õigusliku ERRi koostöö võimalikkkust,» päris Purga.

Helme oma sõnadest riigikogu ees ei taganenud, vaid kinnitas veelkord, et tema hinnangul on ajakirjanik eetris aastaid valetanud. «Mis puutub Maria-Ann Rohemäesse, siis vaadake seda, mida ta paar aastat tagasi rääkis Muelleri raportist, Muelleri uurimusest ja Donald Trumpi seostest Venemaaga, ja siis te saate aru. Tagantjärele tarkus on täppisteadus ja see täppisteadus ütleb meile, et see, mida ta meile mitme aasta vältel raporteeris, missugune lurjus on Donald Trump, ei ole absoluutselt paika pidanud. Ja see tähendab seda, et ta kas oli halvasti informeeritud või käitus poliitilise aktivistina, mis on samuti võimalik ja mis ei oleks põhimõtteliselt neutraalsele Eesti Rahvusringhäälingu ajakirjanikule kohane,» selgitas Helme öeldut.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles