Rakveres pöörase tagaajamise põhjustanud liiklushuligaan läheb enam kui aastaks vangi

Politseinikud pidasid kihutanud mehe Rakveres kinni.

FOTO: Kuvatõmmis videost

Eelmisel pühapäeval Rakveres autoga suurel kiirusel politseinike eest põgeneda üritanud paadunud liiklushuligaanil tuleb nüüd rohkem kui aastaks trellide taha minna.

Viru ringkonnaprokuratuuri pressinõunik Jelena Filippova ütles Postimehele, et 23-aastase Tiit Suvistega sõlmiti kiirmenetluses kokkulepe. Sellega mõisteti noormees süüdi sätte alusel, mis puudutab sõiduki süstemaatilist juhtimist juhtimisõiguseta isiku poolt ning talle määrati karistuseks 8 kuud vangistust.

«Kuna isik oli ka eelnevalt karistatud Viru maakohtu poolt, liideti mõistetavale karistusele ärakandmata karistus 5 kuud 21 päeva vangistust ning kokku mõisteti Tiidule 1 aasta 1 kuu ja 18 päeva pikkune vangistus, mis tuleb reaalselt vanglas ära kanda,» ütles Filippova.

Viru ringkonnaprokuratuuri abiprokurör Liis Vainola sõnul oli käesolevas kriminaalasjas raskendavaks asjaoluks see, et Suviste autos viibisid lisaks temale veel kolm isikut, kelle elu ta oma tegevusega ohtu seadis, nende hulgas ka 3-aastane laps.

«Lisaks nähtub kriminaalmenetluse materjalidest, et ohtu ei seatud üksnes autos viibinud isikuid, vaid tegemist oli emadepäeva keskpäevaga, kui linnatänavatel viibis palju rahvast ning jääb vaid tänada, et nimetatud kihutamisel ei olnud inimohvreid,» lisas prokurör.

Prokuratuur taunib sellist käitumist ja rõhutab, et lisaks juhile peavad kõik autos viibivad isikud tagama liikluses ohutuse, mitte õhutama mootorsõiduki juhti liiklusohtlikule käitumisele. Ühtlasi rõhutatakse, et sellisele tegevusele ei ole õigustust ning sellistel juhtudel reageeritakse õiguskaitseorganite poolt jõuliselt.

Mehele mõistetud vangistus pööratakse täitmisele kohtuotsuse jõustumisel.

Suviste tabati ka 2016. ja 2017. aastal korduvalt sõiduki roolist ilma loata. Viru maakohus mõistis talle 2017. aasta veebruaris karistuseks enam kui poole aasta pikkuse vangistuse, mis asendati enam kui 200 tunni pikkuse üldkasuliku tööga ja kriminaalhooldusega.

Sellest hoolimata tabati Suviste peagi taas kahel korral Lääne-Virumaal ilma loata auto juhtimiselt. Selle tõttu mõistis kohus 2017. aasta juulis talle liitkaristuseks enam kui ühe aasta ja ühe kuu pikkuse reaalse vangistuse.

Kuigi Suviste taotles karistuse täitmisele pööramise edasilükkamist, jättis Tartu ringkonnakohus taotluse rahuldamata.

2018. aasta märtsis otsustas Viru maakohus Suviste trellide tagant vabastada ning kehtestas talle kriminaalhoolduse ja elektroonilise valve. Kuigi Suviste rikkus tema suhtes kehtestatud reegleid, otsustas kohus tema suhtes vangistust siiski mitte kohaldada.

Kehtivad karistused mehele paraku ei mõjunud ning eelmise aasta novembris tabati ta jälle ilma loata auto roolist. Kohus karistas Suvistet ligi üheksa kuu pikkuse vangistusega, mis asendati üle 260 tunni pikkuse üldkasuliku tööga.

Eelmisel pühapäeval Rakveres ja selle lähistel ilma loata Mercedes-Benzi juhtinud Suviste otsustas politseinike peatumismärguannetele mitte alluda ning üritas 120 km/h kiirusel korravalvurite eest põgeneda. Eriti ohtlikuks muutis olukorra asjaolu, et sõidukis viibis veel kaks täiskasvanut ja 3-aastane laps.

Rakveres Jaama tänaval kaotas Suviste sõiduki üle kontrolli, sõitis teelt välja ja üritas joostes põgeneda. Politseinikel õnnestus mees siiski kinni pidada.

Tagasi üles