Fotod: Tallinna bussijuht vaatas sõidu ajal tahvelarvutist telesaadet, linn lubab karistust

Bussijuht vaatab sõidu ajal tahvelarvutist saadet.

FOTO: Erakogu

Tähelepanelik tallinlane pani möödunud nädalal number 17 linnaliinibussis tähele, et bussijuht ei keera pelgalt rooli, vaid vaatab samal ajal tahvelarvutist rahumeeli saadet.

«Kogetu paneb mõtlema, kas Tallinna linnaliinibussid on üldse ohutud,» küsis reisija.

Ta kirjeldas, et kõnealune bussijuht oli enda armatuurile paigutanud tahvelarvuti, millega olid ühendatud kõrvaklapid ning tahvlist käis mingi saade (reisija hinnangul tundus olevat tegemist mingi Vene uudistekanaliga).

Bussijuht vaatab sõidu ajal tahvelarvutist telesaadet.

FOTO: Erakogu

«On täiesti vastuvõetamatu, et bussijuht paneb nii lihtsa asjaga ohtu reisjate elu ja tervise. Küsiksin siinkohal, mida arvab endast antud bussijuht ning kas tõesti ei suuda inimene mõelda sellele, et paneb sellega reisijad ohtu. Kas tõesti ei ole TLT enda juhte vastavalt koolitanud,» oli mees murelik.

Tallinna Linnatranspordi AS (TLT) mõistab juhtunu tingimusteta hukka. TLT avalike suhete spetsialist Ivo Parbuse sõnul ei tolereeri TLT kindlasti linnaliikluses ohtu kujutavat käitumist. «Täname linlast, kes video edastas, sest tänu sellele saame antud juhtumiga tegeleda ning välistada tulevikus taoliste intsidentide kordumist,» ütles Parbus.

Tema sõnul on TLT ülesanne tagada Tallinnas tõrgeteta toimiv mugav ja ohutu ühistransport ning selleks tehakse kõik endast olenev, et seda ülesannet täita.

«Ometi satub ka meie bussijuhtide hulka neid, kes ei järgi elementaarseid ohutusnõudeid. Meie kohus on taolised töötajad välja selgitada ja nende hoiakuid muuta. Ka konkreetset bussijuhti ootab tõsine vestlus ning karistus. Kui juht tabatakse ebakohaselt käitumiselt esimest korda, jääb ta ilma lisatasust, teo kordumisel järgneb kirjalik hoiatus ja kui ka sellest õppust ei võeta, vabastatakse järjekindel reeglite eiraja töölt. Kuigi tööturul valitseb bussijuhtide põud, ei tähenda see, et peaksime kasutama neid, kellele sõitjate ohutus korda ei lähe,» selgitas Parbus.

TLT AS palub tähelepanelikel sõitjatel ka edaspidi olulistest ohutusreeglite rikkumistest teada anda, sest see aitab puhastada TLT ridu hoolimatutest juhtidest. «Samas kinnitame, et valdav osa meie bussi-, trammi- ja trollijuhtidest on liikluses vastutustundlikud ning sõitjatega suhtlemisel viisakad. Me hindame häid töötajaid ning eeldame, et sellele vastatakse sooviga hoida ettevõtte mainet ja Tallinna ühistranspordi head taset,» ütles avalike suhete spetsialist.

TLT palub oma töötaja ebakohase käitumise pärast vabandust.

Tagasi üles