Galerii: Võru linna probleemne keskväljak on saanud uue kuue

Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Võru linna Seminari väljaku muudab eriliseks suurtel ratastel linnamööbel, mida saab vastavalt vajadusele liigutada. 

Vast valminud keskväljaku ehituses pole kõik hästi läinud. Esimesel aprillil kirjutas Lõuna-Eesti Postimees, et ehitustööde käigus on olnud probleeme munakividest tehtud pinna tasasusega ja ei täitnud eritellimusel valmivate tänavavalgustite allhankija oma esialgseid lubadusi. 

Seminari väljaku suurus koos tänavaruumiga on 18 757 ruutmeetrit. Ehitustöid teeb TREV-2 Grupp AS, omanikujärelevalvet Taalri Varahaldus AS. Tööde tähtaeg on 31. mai. Ehituse kogumaksumus on 3,1 miljonit eurot. Töid rahastab 85 protsendi ulatuses Euroopa regionaalarengu fond. Ehitushanke esimese osa maksumus on käibemaksuta 2 125 852 ja teise osa maksumus 438 433 eurot. Mõlemad pakkumused esitas AS Trev-2. Esimese osa ehitus hõlmas kõiki väljaku ehitamisega seonduvaid töid. Muu hulgas kuulus nende hulka purskkaevu ja lava rajamine ning tänava- ja platsivalgustite tootmine, tarnimine ja paigaldus.

Väljaku ideekavand valiti välja EV100 konkursi «Hea avalik ruum» käigus. Parimaks tunnistati kavand märgusõnaga «Urban Gadget», mille autor on Villem Tomiste arhitektuuribüroost OÜ Stuudio Tallinn.

Tagasi üles