E, 2.10.2023

Tule tähista: Kanada päev ESTO moodi

ESTO 2019
Facebook
Comments
Foto: pixabay.com

1. juulil tähistatakse Kanada rahvuspüha ning kuna ESTO-de traditsioon sai 1972. aastal alguse just selles riigis, siis tähistame Kanada eestlaste eestvõttel nüüd seda pidupäeva üheskoos ka meie.

Kõige muu hulgas saab maitsta Kanada rahvustoitu. Mida õhtult oodata? Selle kohta ütlevad korraldajad, Kanada eestlased: «Celebrating Canada Day. The Esto Way.» ehk maakeli – tähistame rahvuspüha nii nagu teevad seda ESTO-lised. See viimane, muide, viitab eestlaste hüüdnimele Kanadas.

Pilet maksab 5 eurot, osta saab SIIT.

Kanada päeva meeleoluka õhtu täpsem kava on selgumisel. Koht on aga teada – see on Telliskivi loomelinnakus paiknev restoran Kärbes. Pildigaleriist saad ka mõned märksõnad, mis üle maailma Kanadat meenutavad:

Lähemalt sündmuse kohta:

Kohtume ESTO-l!

EV100 juubeliprogrammi kuuluva festivali ESTO 2019 teema on «Meie tulevik» ning sündmuste fookuses on noored. Sümboleid, olnut ja olevat tulevikuks lõimiv programm pakub arutelusid, uusi kontakte, mõtlemisainet, äratundmisrõõmu ja meelelahutust kõigile huvilistele. Nädalane festival leiab aset järjest kahes riigis – Soomes ja Eestis ning kolmes linnas – Helsingis, Tartus ja Tallinnas. ESTO 2019 toimub 27. juunist 3. juulini.

ESTO 2019 programmi leiad SIIT

LUGEMISSOOVITUS: "Maailmapildis peaaegu nähtamatu Kanada peidab endas palju põnevat. Siia sattunud rahvad hoiavad alles oma kombeid ja traditsioone, moodustades kirju mosaiigi indiaanlaste ja inuittide kõrval. Kuidas aga kasvavad üles sisserännanute lapsed? Kellena tunnevad end minu Kanadas sündinud tütred - eestlastena või kanadalastena? Ja mida tähendab meile sattumine euroopalikust monokultuursest Eestist paika, kus täiesti erinevad kultuurid on läbisegi just nagu „Star Trekis”?" – nii kirjutab raamatus MINU KANADA selle autor Ene Timmusk. Autori blogi saab lugeda siit: http://minukanada.blogspot.com

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles