P, 1.10.2023

ESTO pakub vaadata menulavastust «Minu Eesti vanaema»

ESTO 2019
Facebook
Comments
Foto: Projektiteater R.A.A.A.M.

ESTO 2019 programmi kuulub muu põneva hulgas mitu teatrietendust. Kõigi lavastuste teemad on ühel või teisel moel seotud seekordsete ülemaailmsete eesti kultuuri päevade teema ja olemusega.

PÜHAPÄEVAL, 30. juunil

  • Kell 12 etendub ESTO festivalipublikule auhindu ja populaarsust võitnud koolinoorte lavastus, Eesti juubeliaastaks loodud algupärand «Üks väike tuba». Piletid ERMi teatrisaalis toimuvale etendusele on välja müüdud!
  • Sama päeva õhtul kell 19 jõuab ERMis festivalipubliku ette Eesti algupärand «LA H US»​. Rakvere teatri lavastus on valminud EV100 kingitusena ning väliseesti muuseumi tellimusel. Näidendi autor on Liisi Rohumäe, selle lavastas Üllar Saaremäe. Pileti saab osta SIIT.

ESMASPÄEVAL, 1. juulil

  • Kell 17 etendub Tartu Waldorfteatri lavastus «​Üks väike tuba»​ juba Tallinnas Telliskivi loomelinnakus paiknevas Vaba Lava teatrisaalis

TEISIPÄEVAL, 2. juulil

  • Kell 19 on aga Tallinnas Vaba Lava teatrisaalis võimalus kõigil huvilistel vaadata äsja lõppenud teatrihooaja menukit «Minu Eesti vanaema». Eesti kodakondsuse säilitamise nimel aastaid kohut käinud lavastaja Julia Augi lavastus räägib tema oma vanaemast, kuid ennekõike identiteedist ning küsimustest, mille inimene endale esitab, ja vastustest, mida neile püütakse leida. Kuidas kaotatakse ja leitakse oma kodumaa? Teatriühendus R.A.A.A.M etendusele saab pileti osta SIIT.

EV100 juubeliprogrammi kuuluva festivali ESTO 2019 teema on «Meie tulevik» ning sündmuste fookuses on noored. Sümboleid, olnut ja olevat tulevikuks lõimiv programm pakub arutelusid, uusi kontakte, mõtlemisainet, äratundmisrõõmu ja meelelahutust kõigile huvilistele. Nädalane festival leiab aset järjest kahes riigis, Soomes ja Eestis, ning kolmes linnas: Helsingis, Tartus ja Tallinnas. ESTO 2019 toimub 27. juunist 3. juulini. 

ESTO 2019 programm, esinejad ja sõnumid: estofestival.com ​

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles