Riigikogu nimetas Kai Kullerkupu riigikohtunikuks

Riigikohtunik Kai Kullerkupp.

FOTO: Sven Tupits

Riigikogu nimetas riigikohtu esimehe Villu Kõve ettepanekul riigikohtunikuks Kai Kullerkupu, kes asub ametisse 1. septembril.

Kullerkupu riigikohtunikuks nimetamise poolt hääletas 58 riigikogu saadikut. Vastu oli 19 ja erapooletuid üks.

Kai Kullerkupp on kohtunikuna töötanud alates 2005. aastast, kui ta alustas tööd Tallinna ringkonnakohtu tsiviilkolleegiumis. Alates 2008. aastast töötab ta Tartu ringkonnakohtus, kus on viimased kuus aastat juhtinud tsiviilkolleegiumi tööd.

Kai Kullerkupp on osalenud tsiviilõiguse valdkonna mitme olulise seaduse, sealhulgas perekonnaseaduse ja tsiviilkohtumenetluse seadustiku väljatöötamises. Samuti on ta panustanud asjaõigusseaduse ja tsiviilseadustiku üldosa seaduse kommenteeritud väljaannete koostamisse, avaldanud artikleid nii Eesti kui ka välismaa teadusajakirjades ning olnud aastatel 2001–2015 Tartu Ülikooli õigusteaduskonna tsiviilõiguse lektor.

Kai Kullerkupp omandas õigusteaduse bakalaureusekraadi Tartu Ülikoolis ning magistrikraadi Saksamaal Freiburgi Albert-Ludwigi Ülikoolis. 2013. aastal kaitses Kullerkupp Tartu Ülikoolis doktoritöö «Vallasomandi üleandmine. Õigusdogmaatiline raamistik ja kujundusvõimalused».

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles