iDeal kampaania

Kõlvart ei poolda vanalinna väljakule Nemtsovi nime andmist

Volikogu Reformierakonna fraktsioon tegi ettepaneku nimetada Püha Vaimu kiriku ja Maiasmoka juures oelv Suurgildi plats ümber Boriss Nemtsovi väljakuks, linnapea Mihhail Kõlvart ei ole selle plaaniga päri.

FOTO: Peeter Langovits

Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart ei nõustu linnavolikogu Reformierakonna fraktsiooni ettepanekuga anda ühele Tallinna vanalinna tänavatest või väljakutest Venemaa poliitiku  Boriss Nemtsovi nimi, sest vanalinna kohanimed ei kuulu tema sõnul muutmisele.

Reformierakonna fraktsiooni esindaja Eerik-Niiles Kross leidis, et Nemtsovi nime võiks anda väikesele platsile, mis asub Maiasmoka kohviku juures, aga kaaluda võib ka teisi alternatiive Tallinna vanalinnas. Krossi sõnul on näiteks Washingtonis Nemtsovi-nimeline väljak.

«Kas tõesti arvab Eerik-Niiles Kross päriselt, et Pühavaimu kiriku ja Maiasmoka kohviku juures asuv Suurgildi plats peaks oma nime kaotama?» küsis linnapea. «Ma ei näe, mis võiks olla see põhjus, miks peaksime asendama ajaloolise Suurgildi nime päevapoliitilisega.»

Kõlvart märkis, et Tallinna vanalinn on UNESCO kaitse all ja seda just terviklikkuse tõttu. «Siinses regioonis ainus nii terviklikult säilinud keskaegne vanalinn on meie suurim ja rahvusvaheliselt tuntuim varandus. Tänavu tähistab Tallinn 800 aasta möödumist esmamainimisest. Ajalooline nimi on samaväärne osa vanalinna pärandist kui seinad, müürid, tornid, väravad ja munakivisillutis,» lisas Kõlvart.

Linnapea osutas, et Tallinn pälvis alles eelmise aasta alguses Lonely Planeti reisiportaali poolt parima väärtusega sihtkoha tiitli. «See tiitel tuli tänu sellele, et me oleme oma pärandit hoidnud ja säilitanud. Samal viisil peame ka jätkama,» lausus linnapea.

«Vanad nimed sobivad eelnevatele põlvkondadele ja sobivad ka meile. Lisaks ei ole päris arusaadav, mis oli Nemtsovi seos Tallinnaga ja ma arvan, et paljud mitte üksnes Tallinna, vaid kogu Eesti elanikud on minuga nõus,» lõpetas Kõlvart.

Boriss Nemtsov oli Venemaa opositsioonipoliitik, kes tapeti 2015. aastal. Suurgildi platsi vahetus naabruses, aadressil Pikk 19, asub Venemaa saatkond.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles