Eesti lipu päeva puhul heisati riigilipp pidulikult Pika Hermanni torni

Riigikogu ja Eesti Lipu Selts heiskasid teisipäeval, Eesti lipu päeval kell 7 riigilipu pidulikult Pika Hermanni jalamil Kuberneri aias.

Lipp heisatu Eesti hümni saatel ning lipuheiskamise toimkonnas olid Eesti Laulu- ja Tantsupeo SA, Eesti Keele Instituudi ning Gustav Adolfi gümnaasiumi esindajad.

Üritusel pidasid kõne riigikogu esimees Henn Põlluaas ja Eesti Lipu Seltsi esimees Jüri Trei. Õnnistussõnad ütles luteri kiriku peapiiskop Urmas Viilma.

Kuberneri aeda oli üles rivistatud vahipataljoni, Kaitseliidu, Naiskodukaitse, noorkotkaste, kodutütarde, skautide, gaidide ja akadeemiliste ühenduste auvalve. Samuti olid kohal seltside, ühingute ja koolide liputoimkonnad.

Üritusel mängis Kaitseväe orkester ning laulsid Eesti Naislaulu Seltsi ja Tallinna koolide koorid. Kooride esituses kõlasid Juhan Aaviku «Hoia, Jumal, Eestit» Aleksander Leopold Raudkeppi sõnadele ning Enn Võrgu «Eesti Lipp» Martin Lipu sõnadele.

Lipu päeva puhul tuleb Eestit tervitama Taani Lipu Seltsi president Erik Fage-Pedersen. Eesti ja Taani riigilipud tähistavad tänavu vastavalt oma 135. ja 800. aastapäeva.

Kell 15 pääsevad huvilised Pika Hermanni torni. 

Eesti lipu päeva tähistatakse Eesti Üliõpilaste Seltsi sinimustvalge lipu õnnistamise aastapäeval. Esimene sinimustvalge lipp valmis 1884. aasta kevadel ning õnnistati ja pühitseti 4. juunil Otepää kiriklas. Tänavu möödub 135 aastat sinimustvalge lipu pühitsemisest.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles