iDeal kampaania

Viilma hoiatas müüride rajamise eest rahva seas

Lipu heiskamine

FOTO: Mihkel Maripuu.

Teisipäeva varahommikul, Eesti lipu päeval Tallinnas Toompeal riigilipu pidulikul heiskamisel rääkinud Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku peapiiskop Urmas Viilma hoiatas müüride rajamise eest rahva seas. 

«Õnnistus, nagu armastuski, on ilma ajalike või ajatute piirideta. Piire seavad inimesed. Jumal mitte. Temal ei ole lemmikkeelt, lemmikrahvast, lemmiksugu. Raske ette kujutada, kuid Jumalal ei ole isegi mitte lemmikjalgpallimeeskonda, rääkimata lemmikerakonnast. Jumal armastab meid kõiki ühtviisi,» rääkis Viilma. 

«Täna, lipupäeval, peaksime endalt küsima, kas sinimustvalge ühendab kogu rahva või lahutavad meid nähtavad ja nähtamatud barjäärid, piirid ja müürid? Ise arvan, et kõige kõrgemad müürid enese ja teiste vahele on paljud meie seast rajanud oma südamesse. Tuleb olla ettevaatlik, et süda ei saaks täiesti sisse müüritud. Ainult südamega võib õigesti näha, kõige tähtsam on silmale nähtamatu, ütles Väike Prints. Mida sa aga näed või tunned, kui kogu vaate varjavad kõrged müürid...,» arutles Viilma. 

Tema sõnul on Eesti lipp heisatud kõrgele Pika Hermanni tippu, et ta oleks kõigile näha, nii silmaga kui südamega. «Et tuules lehviv lipukangas võiks justkui õnnistava Jumala käena meie kõigi üle laotudes teha kogu Eestimaale õrna ja pika pai! Õnnistagu seda lippu, meie vaba riiki, tema juhte ja rahvast, kõigeväeline Jumal – Isa, Poeg ja Püha Vaim. Aamen,» lõpetas Viilma. 

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles