Mart Nutt saadetakse viimsele teele Kaarli kirikust

Erakonna Isamaa poliitik Mart Nutt saates "Otse Postimehest".

FOTO: Foto: Eero Vabamägi/postimees

2. juunil ootamatu terviserikke tõttu 57-aastasena surnud Eesti poliitik ja ajaloolane Mart Nutt saadetakse viimsele teele Tallinnas Kaarli kirikus 10. juunil.

Nuti ärasaatmine toimub kell 14.30 Kaarli kirikus ning pärjad on lubatud. Kell 15.00 algab leinateenistus. 

Kell 16.30 on muldasängitamine Metsakalmistul pere, lähedaste ja sõprade ringis. Kell 16.15–19.00 toimub riigikogu kohvikus Mardi mälestamine vabas vormis.

Isamaa liikmest Nutt on olnud kõikide taasiseseisvumise järgsete riigikogu koosseisude liige.

Nutt lõpetas 1980. aastal Tallinna 10. Keskkooli ning 1985. aastal Tartu Ülikooli ajaloolase ja etnograafina ning aspirantuuri samas 1988. aastal.

16. detsembril 2011 kaitses Mart Nutt Tallinna Tehnikaülikoolis doktoritöö «Eesti parlamendi pädevuse kujunemine ja rakendamine välissuhtlemises».

Panuse eest Eesti rahvusriigi arengusse, demokraatiasse ja Eesti julgeolekusse on vabariigi presidendid tunnustanud teda Riigivapi V klassi teenetemärgiga 2001. aastal ja Riigivapi II klassi teenetemärgiga 2018. aastal.

Mart Nutt oli 1989. aastal üks sõltumatu noorteühenduse Res Publica asutajatest, viimast võib pidada Eesti esimeseks parempoolseks mõttekojaks. 1990. aastal asutas ta koos mõttekaaslastega aga Vabariiklaste Koonderakonna, mis koos teiste paremerakondadega ühines valimisliiduks Isamaa. Mart Nutt oli erakond Isamaa liige selle asutamisest saadik.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles