Eakas mees ähvardas 83-aastase abikaasa noaga tappa ja lõi lapselapsele rusikaga näkku

Eakas mees. Illustratiivne foto.

FOTO: PRIIT SIMSON / PM/SCANPIX BALTICS

Politsei pidas 5. juunil kahtlustatavana kinni 73-aastase mehe, kes ähvardas noaga oma abikaasa ära tappa. Prokuratuuri taotlusel võeti eakas mees vahi alla.

Kahtlustuse kohaselt ähvardas 73-aastane mees Kohtla-Järvel Outokumpu tänaval asuva maja korteris oma 83-aastase abikaasa noaga ära tappa. Veerand tundi hiljem lähenes kahtlustatav maja hoovis oma 37-aastasele lapselapsele ning lõi teda rusikaga näkku.

Vanahärra on korduvalt kriminaalkorras karistatud ning praegu on ta katseajal.

Viru Ringkonnaprokuratuuri abiprokurör Natalja Firsova sõnul taotles ta kohtult kahtlustatava vahistamist, kuna mees on ka varasemalt oma abikaasa suhtes vägivalda kasutanud ja teda tapmisega ähvardanud.

«Kahtlustatava puhul on välja kujunenud vägivaldne käitumine eelkõige oma abikaasa suhtes, seega ei piiraks kergem tõkend uute kuritegude toimepanemist,» ütles prokurör Firsova.

Viru Maakohus rahuldas prokuratuuri taotluse ja võttis mehe kuni kaheks kuuks vahi alla.

Jõhvi politseijaoskonna juht Andreas Kliimant kinnitab, et vägivaldsele käitumisele järgneb kiire sekkumine. «Lähisuhtevägivald ei ole aktsepteeritav ja ohvrite kaitseks on võetud kindel suund. See tähendab, et rasketele ja korduvatele lähisuhtevägivalla juhtumite puhul, kus on alust arvata, et vägivallatseja  võib toime panna uusi kuritegusid, rakendame rangeid meetmeid. Vägivallatseja peame kinni ja eraldame ohvrist kohe,» ütles politseinik.

Kliimant lisas, et vägivallatseja ühiskonnast eraldamine võimaldab ohvril välja tulla suletud ringist, lisaks politseile saavad ohvrit hakata abistama kohaliku omavalitsuse, ohvriabi ja muude pädevate organisatsioonide esindajad.

Sel aastal registreeriti Ida prefektuuris kokku 496 lähisuhtevägivallaga seotud kuritegu. Pea pooled juhtumid on aset leidnud laste juuresolekul ja pea iga kümnes selline kuritegu pandi toime lapse suhtes.

Tagasi üles