TalTechi tudengid asutasid noorematele üliõpilastele stipendiumi

TTÜ

FOTO: Peeter Langovits / Postimees / Scanpix

Tallinna Tehnikaülikooli (TalTech) majandusteaduskonna üliõpilaskogu algatas stipendiumikampaania «Tudengite lillestipendium,» millega kutsutakse üles lõpetajate sõpru ja lähedasi annetama lõpuaktuseks planeeritud lillede raha stipendiumifondi.

TalTechi majandusteaduskonna üliõpilaskogu esinaise Meeri Vainola sõnul sai idee alguse probleemist, et suurem osa tudengitest peab õppetöö kõrvalt tööl käima ja nii jääb vähem aega ja võimalusi õppimisele keskendumiseks ning tudengielu edendamiseks. Vainola ütleb, et kampaaniaga üritatakse majandusteaduskonna ja selle üliõpilaskoguga koostöös reformida praegust olukorda.

TTÜ majandusteaduskonna dekaan Enn Listra teatas, et tegu on fantastilise ideega, sest sisuliselt transformeeritakse kiiresti närbuvad lilled pikaajalisteks teadmisteks. Ta selgitas, et algatuse tuumaks on väärtused nagu hoolivus ja vastutustunne. Tema sõnul sündiski idee nende kahe peamise väärtuse pinnalt, kuid ka praktilisest vajadusest. Nimelt märkasid majandusteaduskonna üliõpilased, et neile mõeldud stipendiume on vähe. 

Selle aasta põhieesmärgiks on Meeri Vainola sõnul nn lillestipendiumi tutvustamine, et siis järgnevatel aastatel aina rohkem lõpetajaid mõtleks selle peale, kuidas aidata kaasa nooremate majandusteaduskonna tudengite arengule. Vainola ootab, et ka juba esimesel kampaania aastal oleks võimalik tänu lillestipendiumile mõnel tudengil loobuda ülikooli kõrval töötamisest ja täielikult pühenduda õpingutele.

Üliõpilased loodavad, et lillestipendiumist saab traditsioon ning et järgnevatel aastatel võiks sarnane kampaania toimuda üleülikooliliselt. «Meie üliõpilased on oma lõpetamise puhul tegemas kingitust noorematele kaastudengitele. Loodetavasti annavad nemad omakorda heateo edasi,» kommenteeris dekaan Enn Listra.

Miks peavad majandusteaduskonna üliõpilased ise raha koguma stipendiumiks? 

Tallinna Tehnikaülikooli Arengufondi juhataja Raul Hanson selgitas, et stipendiume antakse välja Arengufondi poolt. Arengufondi toetavad aga koostööpartnerid erasektorist. Hanson märgib, et Eestis on rohkem just tööstus- ja IT-ettevõtteid, kes on valmis stipendiumitega tulevasse järelkasvu panustama. Seetõttu kutsub ta ettevõtteid ja eraisikuid üles majandustudengeid toetama.

Teaduskond paneb igale annetatud eurole vähemalt teise juurde ehk kahekordistab annetuste summa. Lisaks aidatakse tehnilise toega.

Stipendiumile saavad kandideerida majandusteaduskonna hea õppeedukusega aktiivsed üliõpilased. Vastavalt laekunud summale antakse välja maksimaalne arv stipendiume.

Käesoleva aasta stipendiumifondi kogutakse annetusi kuni 16.06.2019. Hilisemad annetused kogunevad järgmise aasta stipendiumifondi.

Tagasi üles