Seeder: esmaabiellujad tuleb vabastada riigilõivust

BNS
Copy
Foto: Tairo Lutter / Postimees

Isamaa esimees Helir-Valdor Seeder ja tema parteikaaslasest rahvastikuminister Riina Solman leiavad, et esmakordselt abiellunud tuleb vabastada riigilõivust ja üldse tuleks abielude registreerimise kulud tervikuna üle vaadata.

«Meie riigi edu aluseks on tugev perekond. Riigil on erinevate meetmete abil võimalik väärtustada tugevat perekonda ja inimeste pühendumist teineteisele,» ütles Seeder partei pressiesindaja teatel. «Erinevad uuringud näitavad, et need perekonnad, kus vanemate vahel on sõlmitud abielu püsivad kauem ning riik peaks seetõttu abielu väärtustama. Riigilõivu kaotamine esmakordselt abiellunutele oleks märgiline sõnum ning seda tuleb toetada.»

Riina Solmani sõnul on abielu sõlmimise riigilõivust vabastamine poliitilise otsustuse koht. «Riik soosib tänasel päeval abielu institutsiooni, kuid kindlasti on võimalik astuda täiendavaid samme. Täna on nime vahetamisel abielludes kehtestatud väiksem riigilõiv kui nime vahetamisele muudel põhjustel. See aga ei tähenda, et riik ei võiks teha senisest enam,» ütles ta.

Kommenteerides Tallinna Perekonnaseisuameti otsust mitmekordistada hindu abielu registreerimisel ütles Solman, et tema hinnangul võiks esmakordselt abielu sõlminutele olla abielu registreerimine üleriigiliselt tasuta võimalus nii nagu see on olnud näiteks maakonnakeskustes enne haldusreformi. «Koostan lähiajal ülevaate abielu registreerimise võimalustest ja hindadest üle Eesti ning seejärel kaalume, kas ja kuidas muudatusi ette võtta. Perede ja abieluinstitutsiooni tugevdamine on peresõbraliku ja perekeskse Eesti huvides,» ütles Solman.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles