E, 4.12.2023

Ülemaailmne eestluse koostöökomisjon on loodud!

ESTO 2019
Copy
Valitsuse pressikonverents 16. mai 2019: Riina Solman, Rene Kokk, Jüri Ratas, Urmas Reinsalu
Valitsuse pressikonverents 16. mai 2019: Riina Solman, Rene Kokk, Jüri Ratas, Urmas Reinsalu Foto: Mihkel Maripuu

Eesti valitsus moodustas neljapäeval, 20. juunil toimunud istungil ülemaailmse eestluse koostöökomisjoni. Ettepaneku komisjoni moodustamiseks tegi rahvastikuminister Riina Solman.

Komisjoni moodustamise eesmärk on tagada parem koostöö erinevate ministeeriumide ja eestluse edendamisega tegelevate üleilmsete eesti organisatsioonide vahel.

Vastloodud koostöökomisjoni hakkab tegelema Globaalse Eesti programmi väljatöötamisega. «Globaalse Eesti programm asendab alates 2021. aastast senist rahvuskaaslaste programmi,» viitas rahvastikuminister Riina Solman.

Uude koostöökomisjoni kuuluvad väliseesti kogukonnad on oma aktiivse tegevusega hoidnud eestlust elus eestlust maailma paljudes eri paikades ning aidanud esindada Eesti seisukohti oma asukohariikides.

«Valitsus soovib omalt poolt luua tingimused, et hea koostöö jätkuks ja meie välismaal elaval eesti kogukonnal oleks kindlus oma missioonirikast tööd  Eesti hea tahte saadikuna jätkata,» märkis Solman.

Siseministeeriumi juurde moodustatud koostöökomisjoni juhib rahvastikuminister. Komisjoni kuuluvad haridus- ja teadusminister, kultuuriminister, sotsiaalminister, väliskaubandus- ja infotehnoloogiaminister, välisminister, Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku esindaja, Integratsiooni Sihtasutuse esindaja, rahvuskaaslaste programmi nõukogu kaks esindajat ja väliseesti suuremate katusorganisatsioonide – Ülemaailmse Eesti Kesknõukogu, Eesti Rahvuskomitee Ühendriikides, Eestlaste Kesknõukogu Kanadas ja Rootsi Eestlaste Liidu esindajad.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles