Taksoga sõitnud pere pääses Telliskivis õnnega pooleks Jürimäe kuulide eest

Aslan Tangijev järgib Muhamedi usku ja usub, et Allah päästis tema ja ta kliendid tol saatuslikul hommikul Telliskivis samas kohas, kus pilt on tehtud. Tõelise moslemina tõstab ta selle puhul ka nimetissõrme püsti.

FOTO: Sander Ilvest

Tallinnas Telliskivis toimunud tulistamise ohvrite arv võinuks olla suurem, kui oli. Nimelt sõitis 31-aastane taksojuht Aslan Tangijev oma Škoda Octaviaga sündmuskohalt mööda just samal ajal, kui 30-aastane Raivo Jürimäe relvast laskma asus. Tangijevi autos oli Münchenist pärit neljaliikmeline pere. Kõik nad olid ohus, sest Jürimäe otsustas ka nende pihta tule avada.

Artikkel kuulatav
Minu Meedia tellijatele
Tellijale

Sentimeeter sinna või tänna, sekund varem või hiljem ja asi võtnuks autos viibinutele dramaatilise pöörde. Siis olnuks kaks võimalikku olukorda. Esimese puhul õnnestunuks Jürimäel kedagi autos haavata. Kas surmavalt või mitte, olnuks saatuse otsustada. Teise puhul oleks auto plahvatanud ning juht ja reisijad silmapilkselt surma saanud. Nimelt sõidab Tangijevi auto gaasikütusel.

«Allah päästis,» on Aslan Tangijev ise veendunud, tõstes islami tava järgi nimetissõrme üles. Nii nagu tema tšetšeenidest esiisad, järgib temagi Muhamedi usku

Tagasi üles