ESTO-live: noorte- ja tulevikuseminar

Reedel, 28. juunil kell 10 algab Helsingis ESTO 2019 noorteprogrammi avasündmus – noorte- ja tulevikuseminar. Ülekanne keskraamatukogu OODI kinosaalist algab kell 10.

Tulevikuarutelude sarja esimene kohtumisel arutletakse muuhulgas Soome eestlaste eluolu ning ‘Soome-Eesti silla’ arendamise teemadel. Seminari töökeeled on eesti, inglise ja soome. Seminari modereerib EV100 raames sündinud Noorte Maakogu saadik Marcus Ehasoo.

Seminaril esinevad Tampere Ülikooli teadur Jaanika Kingumets, Soome ettevõtja Peter Vesterbacka, Eesti suursaadik Soomes Harri Tiido ja konsulaartalituse direktor Liina Viies ning Helsingi Ülikooli eesti keele professor Martin Ehala, Üleilmakooli ja Emakeelse Hariduse Seltsi juht Helja Kirber. Sõna saavad ka Latokartano kooli õpetaja Anne Ribelus-Jokela ja Tuglase Seltsi koolituste koordinaator Järvi Lipasti.

ESTO 2019 «Meie tulevik» toob üle ilma kokku 66 noordelegaati ning avab XII ülemaailmsed eesti kultuuripäevad tulevikuseminariga. Festivalile kutsutud 16-26 aastased noored osalevad nädala vältel erinevatel kogunemistel ja aruteludes nii Helsingis, Tartus kui ka Tallinnas. Kohtumiste eesmärk on luua globaalne eesti noorte võrgustik ning tutvustada võimalusi eesti keele õppimiseks ja hoidmiseks üle ilma.

Kogu ESTO 2019 programmi leiad estofestival.com

Tagasi üles
Back