ESTO-live: #võrgustikud – Eesti Majad ja vabaõhupiirkonnad välismaal
1. juulil, kell 16.30-17.30

ESTO programmis on olulisel kohal kontaktide loomine ja võrgustike kohtumised. Sel korral toimuvad need Tallinnas, Telliskivi Loomelinnakus asuvas Erinevate Tubade Klubis. Otseülekanne algab esmaspäeval, kell 16.30.

#võrgustikud Eesti Majad ja vabaõhupiirkonnad välismaal

1944. aastal punaterrori eest Eestist põgenenute põlvkond rajas oma uuel asukohamaal – Rootsis, Kanadas, Ameerikas, Austraalias jm. aktiivselt Eesti Maju, skaudilaagreid ja vabaõhupiirkondi. Selleks, et eestlastel oleks OMA koht, kus kokku saada ja end vabalt ning koduselt tunda, eesti keelt rääkida ja eesti kultuuri viljeleda.

Suur osa eestlaste ühistest kinnisvaradest on tänaseks kas müüdud või ei ole enam heas korras. Siiski leidub veel Eesti Maju ja vabaõhuühinguid, kus käib aktiivne kultuuri- ja arendustegevus.

Helsingi Eesti Maja on teiste kõrval noorim ja erandina mitte loodud oma kogukonna vaid Eesti riigi ja kohalike estofiilide koostöös. Kohtumise sihiks on tutvustada Eesti Maju ja vabaõhupiirkondi laiemale publikule, luua nende juhtide omavaheline kontaktvõrk positiivsete ideede ja ka murede arutamiseks ning ühiselt arutada selliste kultuurikeskuste jätkusuutlikkuse võtmetegureid. Fookuses on ESTO 2019 teema MEIE TULEVIK ja sellega seoses noorte ja uute inimeste kaasamine. 

  • Göteborgi Eesti Maja, ELA Suvekodu (Rootsi) – Aho Rebas
  • Stockholmi Eesti Maja – Taave Sööt Vahermägi
  • Toronto Eesti Maja – Maris-Ann Vanaselja ja Veiko Parming
  • Eesti Maja Helsingis – Järvi Lipasti
  • Uppsala Eesti Kodu – Indrek Aunver
  • Jõekääru suvekodu (Kanada) – Eerik Valter ja Monika Roose-Kolga
  • Seedrioru suvekodu (Kanada) – Kadri Munro
  • Koitjärve (Rootsi) – Evi Lepik ja Rein Lepik

EV100 juubeliprogrammi kuuluva festivali ESTO 2019 teema on «Meie tulevik» ning sündmuste fookuses on noored. Sümboleid, olnut ja olevat tulevikuks lõimiv programm pakub arutelusid, uusi kontakte, mõtlemisainet, äratundmisrõõmu ja meelelahutust kõigile huvilistele. Nädalane festival leiab aset järjest kahes riigis – Soomes ja Eestis ning kolmes linnas – Helsingis, Tartus ja Tallinnas. ESTO 2019 toimub 27. juunist 3. juulini. 

Tagasi üles