ESTO-live: #võrgustikud – infokanalid ja häälekandjad välismaal

ESTO 2019
Copy

ESTO programmis on olulisel kohal kontaktide loomine ja võrgustike kohtumised. Sel korral toimuvad need Tallinnas, Telliskivi Loomelinnakus asuvas Erinevate Tubade Klubis. Otseülekanne algab esmaspäeval, kell 15.20.​

ESTO 2019 raames saavad taas kokku ka väliseesti meedia võtmeisikud ning arutlevad ESTO 2019 kesksel teemal «Meie tulevik». Milleks on meil vaja väliseesti ajakirjandust? Mis vormis ta jätkab ja kellele? Kuidas saab Eesti kaasa aidata välismaal ilmuva eestikeelse meedia jätkamiseks?

Eestikeelne meedia on täna esindatud tugevalt Põhja-Ameerikas (iga nädal ilmuvad ajalehed Eesti Elu Kanadas ja Vaba Eesti Sõna USAs), ka Rootsis, Saksamaal, Inglismaal, Venemaal ja globaalselt veebis. Kui mõelda, milline kasutegur Eestile oleks selline elujõuline meediavõrgustik üle maailma, siis tundub, et küsimuse KAS? asemel peaksime keskenduma küsimusele KUIDAS?

Osalevad väliseesti ajalehtede peatoimetajad.

EV100 juubeliprogrammi kuuluva festivali ESTO 2019 teema on «Meie tulevik» ning sündmuste fookuses on noored. Sümboleid, olnut ja olevat tulevikuks lõimiv programm pakub arutelusid, uusi kontakte, mõtlemisainet, äratundmisrõõmu ja meelelahutust kõigile huvilistele. Nädalane festival leiab aset järjest kahes riigis – Soomes ja Eestis ning kolmes linnas – Helsingis, Tartus ja Tallinnas. ESTO 2019 toimub 27. juunist 3. juulini. 

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles