Mõrvas süüdi mõistetud austraallased üritasid süüd veeretada müstilisele eestlaste jõugule

Austraalia politsei.

FOTO: EPA / Scanpix

Austraalia Perthi kohus mõistis eile mõrvas süüdi kaks venda, kes üritasid kohut veenda, et tegelikult on mehe surmas süüdi üks kikkpoksijatest koosnev eestlaste jõuk.

Kohus mõistis 54-aastase Ambrose John Clarke ja 52-aastase Xavier Gerard Clarke süüdi oma äripartneri mõrvas 2011. aasta mais. Kohtu hinnangul on vendade süü tõestatud, et nad tapsid Perthis oma 51-aastase äripartneri Peter Davise, kirjutab uudisteportaal 9news.

Vennad meelitasid Davise enda juurde ja hakkasid teda peksma, nõudes väidetava 300 000 dollari suuruse võla tasumust. Davisel oli süda haige ning peksmise tõttu tabas teda atakk ja mees suri. Politsei leidis Peter Davise surnukeha Perthi äärelinnast.

Vendade Clarke’ide advokaat Jonathan Davies üritas kohut veenda, et Peter Davise surma taga on üks eestlastest koosnev jõuk, kes tegeleb kikkpoksi ja võitluskunstidega. Tema sõnul oli eestlastel vägivaldne kuulsus ning neil olid omad finantsilised põhjused Daviesi ründamiseks.

Advokaadi jutt kohut ei veennud ja eile mõisteti vennad mõrvas süüdi. Sama kriminaalasja raames olid nad juba teist korda kohtu ees. Kohus on nad korra juba eluks ajaks vangi mõistnud, kuid advokaadil õnnestus eestlaste gängile viidates kriminaalasi uuesti kohtusse tuua.

Tagasi üles