Murdunud hambad ja sääreluud: enamikul Keila-Joa bussiõnnetuses kannatanutel olid turvavööd kinnitamata

Bussi ja veoauto kokkupõrkel murdus piirdetoru. Ilmselt seetõttu, et kinnitamata turvavööga inimesed lendasid sellele otsa.

FOTO: Eero Vabamägi / Postimees

Keila-Joa lähistel eile bussiõnnetusse sattunud reisijatel oli kiiirabitöötajate sõnul enamasti turvavöö kinnitamata, mis tõi kaasa üsna raskeid vigastusi.

Üks bussiavariile reageerinud kiirabibrigaadi töötaja rääkis Postimehele, et tema tegeles sündmuskohal kolme kannatanuga, kellest ühel oli põlvehaav, teisel kannatanul esihammaste murd ning ühel ees istunud naisel mõlema jala lahtised sääreluumurrud. «Lisaks oli tal palju põrutushaavu ja hulgimurde,» lisas meedik. Bussis ees istunud vanem naine viidi otse haiglasse operatsioonilauale.  

Meediku sõnul valitses sündmuspaigas kaos. «Kannatanuid oli palju,» rääkis ta ja lisas, et kõigepealt eraldati rasked kannatanud kergematest, siis tegeleti raskemalt kannatada saanud inimestega ja kiirabide juurde tulekuga hakati tegelma kergemate vigastustega. «Kõigil olid mingid väikesed vigastused, põrutused, haavakesed,» rääkis meedik.

Bussi ja veoauto kokkupõrge Keila-Joal

FOTO: Eero Vabamägi / Postimees

Meediku sõnul oli enamikul reisijatest turvavöö kinnitamata, mis tähendab seda, et kõik peaga vastu eesistme seljatuge lennanud inimesed oleksid võinud pääseda ilma vigastusteta. «Umbes 15 inimest olid viga saanud turvavöö kinnitamata jätmise pärast, mille tulemusel olid neil näopõrutused, huulehaavad ja nii edasi,» kommenteeris meedik.

Bussijuht, kes pääses paari marrastusega, oli šokis. Vigastanute hulgas oli kaks raskelt kannatanut, neli-viis keskmiselt vigastada saanud inimest ning ülejäänutel olid põrutused, väiksemad haavad ja verevalumid.

Pärast õnnetust viidi kannatada saanud inimesed Põhja-Tallinna regionaalhaiglasse ja Ida-Tallinna Keskhaiglasse.

Ida-Tallinna Keskhaigla teatel on nende juurde toodud seitse inimest kõik juba tänaseks koju saanud. Haigla sõnul olid peamisteks vigastusteks põrutused, haavade õmblused, näo vigastused.

Põhja-Eesti regionaalhaigla esindaja Stina Eiseni sõnul on nende haigla kokku leppinud, et selle õnnetusega seoses jagab infot vaid politsei.

Bussijuht ei pannud veoautot tähele

Harjumaal sõitis neljapäeva pärastlõunal rahvast täis liinibuss otsa tee ääres seisnud veoautole, õnnetuses sai vigastada 26 inimest, neist kaks raskelt. 22 inimest hospidaliseeriti koheselt.

Kokkupõrge oli niivõrd tugev, et pooleks murdus veoauto haagiseid ühendav paksust metallist tiisel ning bussis oli murdunud inimesi kukkumise eest kaitsma pidanud piirdetoru. Buss lükkas veoautot edasi pea pool bussipikkust.

Ehkki õnnetuse põhjused selgitab välja uurimine, on üsna selge, et pidurdamiseks ei jäänud bussijuhil aega. Ühtegi jälge selle kohta tee pealt politseinikud ei leidnud. Tee enne õnnetuspaika on pikalt sirge ning hea nähtavusega. Tee ääres seisvat veoautot oleks pidanud märkama kümnete meetrite kauguselt. Politsei operatiivjuhi Valdo Põderi sõnul juhtus õnnetus ilmselt bussijuhi tähelepanematuse tõttu. 55-aastane bussijuht oli kaine.

Bussi ja veoauto kokkupõrge Keila-Joal

FOTO: Eero Vabamägi / Postimees

«Bussi sõidukiirus oli esialgsetel andmetel sellele teele kohane, aga ta ei ole enne kokkupõrget pidurdanud ja ta ei pannud tee ääres seisvat veoautot tähele,» ütles Põder. Kokkupõrge juhtus kohas, kus oli bussi jaoks lõppemas 70 km/h kiirusepiirangu ala. Ka bussi spidomeetril 50 ja 60 vahele kinni kiilunud osuti viitab sellele, et kiirus polnud väga suur.

Tagasi üles