Kaljulaid: vihkan EKRE poliitikute käitumist ja palun selle pärast vabandust
Lisatud Helme ja Madisoni kommentaar

Kersti Kaljulaid. 

FOTO: Luiz Rampelotto/Zumapress.com

President Kersti Kaljulaid ütles väljaandele Foreign Policy, et vihkab EKRE poliitikuid nende käitumise pärast ning vabandab selle eest, millise kuvandi see võib Eestist anda.

Ma vihkan neid nende käitumise pärast. Korralikud inimesed ei pea ennast selliselt üleval ja see ei ole vaade, mida me Eestis jagame. Ma pean nüüd nende rumalaid samme selgitama ning territooriumi tagasi vallutama. Ma olen rääkinud selle partei ministritega ja meie ühine arusaam on, et sel viisil inimesi ärritades, pole võimalik rahvusvahelises ühiskonnas funktsioneerida. Mind närib kahtlus, et osa inimesi neist ei saa aru sellest, mida nad teevad,» rääkis Kaljulaid avameelselt Foreign Policy intervjuus.

Kaljulaid rääkis väljaandele, et loodab, et EKRE lõpetab oma tegevuse peatselt. «Kui mitte, siis ma jätkan nende eest vabandamist,» ütles ta.

Kaljulaid loodab, et EKRE käitumine ei mõjuta kuidagi Eesti majanduslikku ja poliitilist arengut. «Veelkord, ma väga vihkan, et nad niiviisi käituvad.»

Jaak Madison: Kaljulaid astugu tagasi

Konservatiivsesse Rahvaerakonda kuuluv europarlamendi saadik Jaak Madison leiab, et president Kersti Kaljulaid peaks taoliste väljaütlemiste pärast tagasi astuma.

«Pikemalt ei vääri tema presidendile sobimatud poliitiliselt erapoolikud ja tasakaalutud väljaütlemised intervjuus kommenteerimist, kui vaid ehk nii palju, et on olemas üks kiire lahendus tema piinale. Astugu lihtsalt tagasi. Toogu põhjuseks ükskõik mida. Näiteks öelgugi, et ta ei taha olla president riigile, mille valitsuses on EKRE,» kirjutas Madison sotsiaalmeedias.

Tema sõnul oleks kõigile hea ja rahulik, Eesti saaks eluga edasi minna ja mõne aasta pärast on Kaljulaidi nimi ka unustatud.

«Kersti Kaljulaid, tehke seda. Teil oleks muidu veel tervelt kaks aastat vaja meie pärast piinelda ja teiseks ametiajaks Te niikuinii tagasi ei saaks. Parem juba kohe ja ise minna,» kommenteeris Madison.

Helme: president mõjutab sisepoliitikat välispoliitika kaudu

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) Mart Helme hinnangul peaks president Kersti Kaljulaid ametist tagasi astuma, Helme sõnad on ajendatud ajakirjas Foreign Policy ilmunud usutlusest, kus Kaljulaid ütles, et ta vihkab EKRE poliitikute vaenu õhutavat käitumist.

«See inimene [president Kersti Kaljulaid] ei anna endale aru, kes ta on, mis ametikoht tal on, millised volitused tal on ja millised kohustused tal on,» ütles Helme erakonna pressiesindaja vahendusel. 

«Kui ta [Kaljulaid]kuulutab üle maailma, et vihkab valijatelt tugeva mandaadi saanud erakonda, siis on tal ilmselt närvisüsteemiga midagi korrast ära,» ütles Helme. «Poliitikas võivad maailmavaated olla erinevad, kuid pimeda vihkamisega ei tee poliitikas midagi. Kersti Kaljulaidil tuleb oma ametist tagasi astuda.»

Helme hinnangul mõjutab Kaljulaid sisepoliitikat välispoliitika kaudu, survestades nii peaminister Jüri Ratast võimuliitu lõhkuma. «See on tema eesmärk, kuid selleks ei ole tal põhiseaduslikku õigust,» lisas Helme.

Helme hinnangul õhutab Kaljulaid viha ning kahjustab Eesti mainet välismaal.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles