L, 30.09.2023

Trump saatis suursaadikuks Leedusse eesti keelt oskava diplomaadi

Postimees
Facebook
Comments 5
Ameerika Ühendriikide saatkonna asjur Robert Gilchrist 2012. aasta augustis Ämari lennubaasis eestlasest USA piloodi Aadu Kommendandi mälestustseremoonial.
Ameerika Ühendriikide saatkonna asjur Robert Gilchrist 2012. aasta augustis Ämari lennubaasis eestlasest USA piloodi Aadu Kommendandi mälestustseremoonial. Foto: Peeter Langovits

Ameerika Ühendriikide president Donald Trump määras suursaadikuks Leedus Robert Gilchristi, kes oskab eesti keelt ja on juhtinud ajutise asjurina USA saatkonda Tallinnas.

Trump nimetas staažika diplomaadi Robert S. Gilchristi suursaadikuks Leedusse esmaspäeval. Valge Maja ametlikus teates on mainitud, et Gilchrist oskab võõrkeeltena hispaania, prantsuse, eesti ja rumeenia keelt.

Robert Gilchrist juhtis 2012. aasta juulist septembrini Ameerika Ühendriikide saatkonda Tallinnas, kui senine suursaadik Michael C. Polt oli Eestist lahkunud ja uus suursaadik Jeffrey D. Levine polnud veel Eestisse jõudnud.

Robert Gilchrist on avalikult tunnistanud, et on homoseksuaal. 2011. aastal esines ta Tallinnas homoparaadil Baltic Pride kõnega, milles ta seda tunnistas.

Facebook
Comments 5

Märksõnad

Tagasi üles